Świętuj na rowerze Międzynarodowy Dzień bez Samochodu

   
Autor:
Dodano: 2019/09/18 14:15    views 571

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnym Rajdzie Rowerowym.

Już w niedzielę 22 września 2019 roku w ramach Międzynarodowego Dnia bez Samochodu na ulice Siedlec wyjadą tłumy rowerzystów. Rajd Rowerowy to impreza cykliczna, skierowana do całych rodzin, osób dorosłych i dzieci.

Jazda na rowerze jest jedną z najlepszych i najłatwiejszych form ruchu, dającą nie tylko satysfakcję z uprawiania sportu rekreacyjnego, ale też budującą naszą kondycję, wydolność serca oraz całego układu ruchu. Siedlczanie kochają jazdę na rowerze, ale pamiętajmy przy tym o bezpieczeństwie. Obowiązkowe wyposażenie rowerzysty to kask, po zmroku zalecane są również odblaski.

Partnerem wydarzenia jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, dlatego też już od godziny 14:00 wszystkich uczestnicy są zapraszani do miasteczka rowerowego na parkingu stadionu przy ul. Jana Pawła II 6, gdzie będzie można spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód, wziąć udział w konkursach wiedzy i wygrać zestaw odblasków.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem rajdu będą czuwać siedleccy policjanci, motocykliści z klubu GRYF MC Poland oraz ratownik z Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach.

Wrześniowy rajd liczy około 15 km, a na trasie zaplanowany został przystanek na parkingu przed sklepem Media Markt (ul. Brzeska), gdzie na miłośników dwóch kółek czekać będą: woda, drobne przekąski oraz konkursy z nagrodami.

Start z parkingu stadionu przy ulicy Jana Pawła II o godzinie 15:00.

źródło i foto: ARMS
Sponsorzy

Patronat medialny