Pogoń II zwyciężyła w Żurominie. Zagrali młodzi

Rezerwy siedleckiej Pogoni wygrały w Żurominie z Wkrą 1:0 po bramce Sebastiana Bareja.

Na mecz do Żuromina trener Damian Guzek zabrał jedynie Sebastiana BarejaSebastiana Bobera oraz Patryka Kostyka, którzy na co dzień trenują z II-ligowcem. W wyjściowej jedenastce znaleźli się debiutanci: bramkarz Kamil Ostrowski oraz pomocnicy Karol i Mateusz Wszołowie. W końcówce spotkania zadebiutowali dwaj kolejni pomocnicy, z drużyny juniorów U-17: Dawid Ardej i Jakub Grzebieliszewski.

Mecz był wyrównany. Najlepszą okazję, w pierwszej połowie dla Pogonistów miał po podaniu Kostyka Mateusz Wszoła, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Niecałe dziesięć minut po przerwie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie otrzymał Barej, wygrał pojedynek z defensorem i nie dał szans golkiperowi umieszczając piłkę w siatce. Gospodarze w końcówce spotkania mogli wyrównać, lecz piłka trafiła w poprzeczkę.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 28 września o 11:00 w Warszawie z Drukarzem.

21.09.19, 12:00 – Żuromin

IV liga: Wkra Żuromin – Pogoń II Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Sebastian Barej 54

Pogoń II: 30. Kamil Ostrowski – 11. Maciej Litwiński (90+1, 29. Robert Jóźwiuk), 7. Igor Łęczycki, 2. Aleksander Woźnica, 14. Przemysław Misiak – 6. Sebastian Barej, 87. Przemysław Rodak, 8. Karol Wszoła (80, 19. Maciej Gawinkowski), 18. Sebastian Bober (70, 5. Michał Filipek), 9. Mateusz Wszoła (85, 23. Jakub Grzebieliszewski) – 21. Patryk Kostyk (87, 55. Dawid Ardej)

Żółte kartki: Michał Chojnacki 39, Bartłomiej Żelazny 62, Damian Koryto 85 – Karol Wszoła 42, Igor Łęczycki 73

Sędzia: Michał Więckowski (Warszawa)