Wielkie emocje i pięć goli w Siedlcach. Pogoń ograła Błękitnych (fotogaleria)

Pogoń Siedlce w meczu 10 kolejki II ligi wróciła przed własną publiczność i wygrała z Błękitnymi Stargard 3:2.

Pogoń w dwóch ostatnich kolejkach grała na wyjazdach i zdobyła na nich cztery punkt. Teraz siedlczanie wrócili na własny stadion i chcieli zgarnąć komplet oczek. W wyjściowym składzie trener Kamil Socha w porównaniu do meczu w Polkowicach nie dokonał żadnej zmiany.

Od początku obie drużyny grały bardzo ofensywnie i już w pierwszym kwadransie padła bramka. W 13 minucie z rzutu wolnego zacentrował Bartłomiej Olszewski, a skutecznym strzałem głową popisał się Tomasz Margol. Radość siedlczan nie trwała długo. Już w 17 minucie do wyrównania doprowadzili przyjezdni. Siedlecką defensywę zwiódł Krystian Sanocki i precyzyjnym uderzeniem strzelił gola. Nieoczekiwanie to Błękitni poszli za ciosem. W 30 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Wojciech Fadecki i po niefortunnej interwencji Piotra Smołucha piłka wylądowała w siatce. Do przerwy ekipa ze Stargardu prowadziła 2:1.

W drugiej odsłonie Pogoń chciała odwrócić losy rywalizacji i ta sztuka jej się udała. W 55 minucie do remisu doprowadził Margol, który po raz drugi w sobotnie popołudnie zaskoczył Mariusza Rzepeckiego. W ostatnim kwadransie Błękitni musieli grać w osłabieniu, gdyż za drugą żółtą kartkę wyrzucony został Marcin Gawron. Siedlczanie dosyć szybko wykorzystali tę przewagę. W 80 minucie piłka w polu karnym trafiła pod nogi Kamila Walkowa, a piłkarz Pogoni zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Po emocjonującym spotkaniu siedlczanie wygrali z Błękitnymi 3:2.

W następnej kolejce Pogoń na wyjeździe zagra z Elaną Toruń. Wcześniej, gdyż już w środę 25 września biało-niebiescy w Siedlcach w ramach I rundy Pucharu Polski podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała.

21.09.19, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard 3:2 (1:2)

Bramki: Tomasz Margol 13, 55, Kamil Walków 80 – Krystian Sanocki 17, Wojciech Fadecki 30

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol (84, 28. Marcin Kozłowski I), 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 9. Kamil Walków (90, 11. Jakub Romanowicz), 7. Piotr Marciniec (46, 23. Damian Mosiejko), 10. Bartosz Wiktoruk, 34. Artur Balicki, 17. Mateusz Kluzek (46, 20. Marcin Kozłowski II) – 19. Maciej Firlej

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki – 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski (83, 6. Paweł Bednarski), 25. Hubert Sadowski, 5. Oskar Nowak – 11. Krystian Sanocki (61, 23. Mateusz Bochnak), 7. Michał Cywiński (61, 9. Piotr Kurbiel), 8. Marcin Gawron, 19. Paweł Łysiak, , 18. Wojciech Fadecki – 24. Patryk Paczuk (77, 16. Karol Jabłoński)

Żółte kartki:  Bartosz Wiktoruk 36, Oskar Repka 48, Marcin Płuska 85 (na ławce) –  Michał Cywiński 13, Marcin Gawron 58,  Jakub Ostrowski 65, Patryk Paczuk 76

Czerwona kartka: Marcin Gawron 74 (za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)