Kartka asystenta, domowe prowadzenie i błękitne strzelanie. Echa po mecz ze Stargardem

W meczu 10 kolejki II ligi Pogoń Siedlce po emocjonującym meczu wygrała z Błękitnymi Stargard 3:2. Jakie są echa tego pojedynku?

KARTKA ASYSTENTA

W 85 minucie za podważanie decyzji sędziego żółtą kartką ukarany został asystent Marcin Płuska. Było to jego premierowe napomnienie w tym sezonie. Jeden żółty kartonik obejrzał również trener Kamil Socha, który ukarany został w innym zwycięskim meczu z Bytovią.

DOMOWE PROWADZENIE

Pogoń w sobotę wygrała drugi mecz przed własną publicznością. Biało-niebiescy łącznie jednak w spotkaniach domowych byli na prowadzeniu bardzo krótko. Siedlczanie taką sytuację mieli łącznie tylko przez 28 minut, a mecz z Błękitnymi był piątym pojedynkiem rozegranym na własnym boisku.

BŁĘKITNE STRZELANIE

Mecze Pogoni i Błękitnych dostarczają duże emocji. W pierwszym starciu w poprzednim sezonie w Stargardzie gospodarze rozbili siedlczan 3:0. W rewanżu wiosną górą była Pogoń, wygrywając 4:1. Teraz w sobotnie popołudnie znów mieliśmy mecz pełen goli i zdecydowanie bardziej wyrównany niż dwa starcia z ubiegłych rozgrywek.

SKUTECZNI OBROŃCY

W trwających rozgrywkach obrońcy Pogoni strzelili sześć z trzynastu goli. Trzykrotnie na listę strzelców wpisywał się Bartosz Brodziński, dwukrotnie Tomasz Margol oraz jedną bramkę zdobył Marcin Kozłowski I. Oczywiście ostatni z wymienionej trójki jest zdecydowanie najbardziej usposobiony ofensywnie, gdyż trener Kamil Socha wystawia go także w linii pomocy.

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek