W regionie: Domowo-wyjazdowe przełamanie

W regionie Domowo-wyjazdowe przełamanie

W meczu 6 kolejki siedleckiej klasy B o pierwsze zwycięstwo w sezonie walczyły dwa nowo powstałe zespoły – Korona Olszyc i Verifis Wyrozęby.

Spotkanie odbyło się w Wyrozębach-Podawcach, jednak oficjalnym gospodarzem, ze względu na remont boiska w Olszycu była Korona.

Mecz miał wyrównany przebieg, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje na gola, lecz szwankowała skuteczność. W 3 minucie szansę na prowadzenie dla Korony miał Tomasz Posiadała, który nie trafił w światło bramki. Verifis odpowiedział nieskutecznymi strzałami Daniela Chmielewskiego i Przemysława Kornecia. W 25 minucie znów okazję miała Korona, jednak tym raz z bliskiej odległości chybił Bartosz Włodarczyk. W końcówce pierwszej połowy dwie szansę mieli zawodnicy BTS, a mianowicie Chmielewski i Sylwester Niewiadomski, jednak do przerwy bramka nie padła.

Dwadzieścia minut po zmianie stron Verifis wyszedł na prowadzenie. Wprowadzony w przerwie Przemysław Antoniak znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Korony Adrianem Niedziółką i został przez niego sfaulowany w szesnastce. Rzut karny wykorzystał Niewiadomski. Korona chwilę później mogła odpowiedzieć wyrównującym trafieniem. Artur Sulej uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę, piłkę do siatki dobił Przemysław Cabaj, ale arbiter odgwizdał spalonego. W 69 minucie „goście” podwyższyli na 2:0. W sytuacji sam na sam Niedziółce nie dał szans Antoniak. Koronę było stać na honorowego gola Adama Osika w 74 minucie, po długim podaniu z głębi pola.

PLANY KORONY I VERIFISU

W następnej kolejce Verifis Wyrozęby podejmie Płomień II Dębe Wielkie (29 września, 15:00), zaś Korona Olszyc zagra na wyjeździe z Amazonką Wiśniew (28 września, 16:00).

22.09.19, 16:00 – Wyrozęby-Podawce

Klasa B: Korona Olszyc – Verifis Wyrozęby 1:2 (0:0)

Bramki: Adam Osik 74 – Sylwester Niewiadomski 65 (k), Przemysław Antoniak 69

Korona: 12. Adrian Niedziółka – 13. Mateusz Michalak (76, 8. Dominik Soczewka), 69. Kamil Posiadała, 99. Artur Sulej, 6. Przemysław Cabaj (80, 22. Przemysław Urbanek) – 9. Bartosz Włodarczyk, 25. Karol Komar, 7. Mateusz Stankiewicz, 5. Dawid Księżopolski (62, 4. Artur Karpiarz), 21. Kamil Karczewski (46, 77. Patryk Cabaj) – 10. Tomasz Posiadała (71, 15. Adam Osik)

Verifis: 1. Ernest Wierzbicki – 21. Mateusz Repliński, 4. Marcin Fedorczyk, 27. Łukasz Nasiłowski, 8. Łukasz Wilk (80, 99. Damian Buzuk) – 7. Przemysław Korneć (46, 77. Rafał Kondraciuk), 23. Artur Karcz (90+6, 10. Sylwester Szczeć), 69. Daniel Chmielewski, 11. Maciej Gębicki (62, 92. Jakub Buzuk), 9. Jarosław Zubow (46, 18. Przemysław Antoniak) – 14. Sylwester Niewiadomski (86, 3. Hubert Czarnocki)

Żółte kartki: Adrian Niedziółka 63, Artur Sulej 79 – Marcin Fedorczyk 40, Rafał Kondraciuk 69

Sędzia: Mirosław Świnarski (Siedlce)

Widzów: 50

Pozostałe wyniki 6 kolejki:

Jutrzenka Cegłów – Świt Barcząca 2:0
Niwa Tęczki – Grodzisk Krzymosze 3:0
Nojszewianka Dobre – Podlasie II Sokołów Podlaski 1:0
Płomień II Dębe Wielkie – Strzelec Chodów 3:0 (wo) – goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz
Promnik Gończyce – Amazonka Wiśniew 3:1
ULKS Gołąbek – Błękitni Stoczek 3:0 (wo) – goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz