Gol Brodzińskiego na wagę awansu. Pogoń wyeliminowała Podbeskidzie (multimedia)

W meczu I rundy Pucharu Polski Pogoń Siedlce wygrała na własnym obiekcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0 i awansowała do 1/16 finału.

Po dziesięciu rozegrany kolejkach w lidze, przyszedł czas na rywalizację w Pucharze Polski. Na drodze Pogoni stanął rywali z wyższej ligi – Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Mecz od początku toczony był w dosyć spokojnym tempie. Goście od początku chcieli zaskoczyć siedlczan strzałami z dystansu. W pierwszym kwadransie groźnie uderzał Adrian Rakowski. Jednak bramkę zdobyła Pogoń. W 24 minucie Adam Mójta zacentrował z rzutu rożnego, a tam skutecznym strzałem głową popisał się Bartosz Brodziński. Przyjezdni mogli odpowiedzieć 11 minut później, ale główka Aleksandra Komora minimalnie minęła lewy słupek bramki. Do przerwy było 1:0.

W drugiej części jako pierwsi zaatakowali Pogoniści, jednak indywidualna akcja Marcina Kozłowskiego I zakończyła się niecelnym strzałem. W kolejnym fragmencie przewagę optyczną zaczęła przejmować ekipa z Bielska-Białej. W 63 minucie niezły strzałem z dystansu popisał się Rakowski, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Na 10 minut przed końcem do wyrównania mógł doprowadzić Marko Roginić, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Aya Diouf. Podbeskidzie atakowało do samego końca ,jednak ich ataki nie przyniosły oczekiwanego skutku i Pogoń po zwycięstwie 1:0 mogła cieszyć się z awansu.

Kolejna runda Pucharu Polski zostanie rozegrana 30 października.

W niedzielę Pogoń wróci do ligowej rywalizacji. W meczu jedenastej kolejki II ligi siedlczanie na wyjeździe o godzinie 13:00 zmierzą się z Elaną Toruń.

25.09.19, 18:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I runda PP: Pogoń Siedlce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Bramka: Bartosz Brodziński 24

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 28. Marcin Kozłowski I, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 11. Jakub Romanowicz – 20. Marcin Kozłowski II, 55. Oskar Repka, 23. Damian Mosiejko, 70. Kacper Falon (68, 7. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta (88, 17. Mateusz Kluzek) – 34. Artur Balicki (73, 9. Kamil Walków)

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński – 25. Bartosz Jaroch, 3. Aleksander Komor, 4. Kamil Wiktorski, 22. Kacper Gach – 14. Filip Laskowski (66, 7. Rafał Figiel), 19. Michał Rzuchowski, 90. Adrian Rakowski (72, 11. Łukasz Sierpina), 80. Mateusz Sopoćko (66, 95. Marko Roginić), 98. Damian Hilbrycht – 99. Iván Martín

Żółte kartki: Artur Balicki 57, Kamil Socha 89 (na ławce) – Kacper Gach 56, Kamil Wiktorski

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)