sobota, 20 kwietnia 2024r.

Sukces Kołodziejaka w MP U-16 (fotogalerie)

Mikołaj Kołodziejak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w lekkoatletyce w kat. U-16.

Od 21 do 22 września w Tarnowie młodzi lekkoatleci rywalizowali o medale mistrzostw Polski w kat. U-16. Zawody te nazywane są jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Siedlce miały swoich przedstawicieli na tej imprezie.

Z grona sześciu reprezentantów klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie, jednemu z nich udało się wywalczyć medal. Sztuki tej dokonał Mikołaj Kołodziejak. Po czwartej serii konkursu skoku w dal zawodnik WLKS wyszedł na prowadzenie (6.47). Piąta i czwarta kolejka pozbawiła go jednak szans na tytuł mistrza. Wygrał Jakub Robotnikowski, przed Janem Wieczorkiem, zaś Kołodziejak stanął na najniższym stopniu podium. Brązowy medal przez niego wywalczony jest ogromnym sukcesem tego młodego zawodnika. Rezultat, który osiągnął – 6.47 to jego życiowy rekord. Świadczy on o progresie i daje nadzieje na kolejne sukcesy w przyszłości.

Na piątych miejscach rywalizację w chodzie ukończyli: Ewelina Cymbalińska na dystansie 3000 m (15.36,60) i Karol Czartoszewski na 5000 m (29.24,32).

W biegu na 1000 m na odległych lokatach sklasyfikowano: Miłosza Mierzejewskiego –piętnastej (2.48,33) oraz Wiktorię Wróbel – szesnastej (3.06,88).

Osiemnasta w skoku w dal była Weronika Nowak (4,76).

WYNIKI

FOTOGALERIA – DZIEŃ 1

FOTOGALERIA – DZIEŃ 2

Podczas gdy młodzież WLKS walczyła w Tarnowie, lekkoatleci Pogoni Siedlce i SKS Feniks Siedlce brali udział w finale Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej, osiągając kilka dobrych rezultatów.

Trzeci w biegu na 100 m był Norbert Waśkiewicz z Feniksa (11,32). W biegu na 1000 m aż czterech zawodników Pogoni znalazło się w czołówce. Wygrał Sylwester Jaciuk (2.35,69), przed Szymonem Cydejko (2.36,04), a czwarty był Bartosz Żuk (2.40,85). W skoku o tycze startowało dwóch zawodników. Pierwsze miejsce zajął Isa Bilalow (2.50), a drugie – Jakub Strelczuk (2.20) – obaj Feniks.