Celem awans. Znamy kadrę Ósemki

   
Autor:
Dodano: 2019/09/27 18:46    views 782

Ósemka Siedlce zainauguruje sobotnim meczem z AZS AWF UKSW Warszawa siatkarskie rozgrywki II ligi kobiet. Celem zespołu jest awans do I ligi.

Siedlecka Ósemka przystępuje do sezonu 2019/20 z większymi aspiracjami niż rok temu. W poprzedniej kampanii podopieczne Jarosława Plewińskiego nie były wymieniane w gronie faworytek w drugoligowej stawce, a mimo to zajęły w sezonie regularnym piąte miejsce – co dało prawo gry w fazie rozgrywek. W pierwszej rundzie play-off ósemka pokonała w trzech meczach MUKS Tomaszów Mazowiecki, ulegając dopiero w półfinale NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3.

Drużyna Ósemki bogatsza o doświadczenia z poprzedniego sezonu i nowe zawodniczki, wybrała się latem na obóz na południe Polski. W połowie września siedleckie siatkarki rywalizowały na turnieju w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie zajęły trzecie miejsce. Szkoleniowiec zespołu przyznaje, że głównym celem w obecnym sezonie II ligi grupy 2 jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

– Jesteśmy zespołem lepszym niż w poprzednim roku. Poprawiliśmy przyjęcie, mamy lepszy środek i drugą rozgrywającą. Są to atuty, których nie posiadaliśmy sezon wcześniej. Wydaje mi się, że jest szansa walczyć o najwyższe miejsca w tej lidze. Chcemy awansować – powiedział nam trener Jarosław Plewiński.

– Trudno przewidzieć jaki poziom zaprezentują nasze rywalki w tym sezonie. Wiem jednak, że my po swojej stronie mamy zdrowy skład, duże chęci do gry i centymetry. Myślę, że posiadamy cechy wartościowego zespołu – przyznaje szkoleniowiec Ósemki.

Wydaje się, że głównym przeciwnikiem Ósemki w rywalizacji o premię do wyższej klasy rozgrywkowej będzie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Siedleckie siatkarki rozpoczną zmagania w sobotę 28 września, o godzinie 17 na hali siedleckiej “Samochodówki”.

 

1 kolejka II ligi siatkówki grupy 2 kobiet (28 września)

AZS LSW Warszawa – Krótka Mysiadło

BAS Białystok – LTS Legionovia Legionowo

Chemik Olsztyn – Nike Węgrów

Łaskovia Łask – Sparta Warszawa

Ósemka Siedlce – AZS AWF UKSW Warszawa

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki: pauza

 

Kadra Ósemki na sezon 2019-20:

Agata Baranowska, Weronika Brzuzy, Ewa Grzelak, Ewelina Karsztun, Agnieszka Krzymowska, Jagoda Michałek, Maria Raszek, Agata Skikiewicz, Agata Skrzypek, Martyna Wierzbicka, Alicja Więckowska

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert
Sponsorzy

Patronat medialny