czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Medalowe wyczyny zapaśniczek WLKS w młodzieżowych mistrzostwach Polski

Miłe wieści dotarły do nas z Brzeźnicy, gdzie rozegrane zostały młodzieżowe mistrzostwa Polski w zapasach kobiet.

W hali sportowej ZSO Rudnik w Brzeźnicy (niedaleko Raciborza) odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. W sześciu kategoriach wagowych walczyło w sumie 46 zapaśniczek z 25 klubów. Nasze miasto w tych zawodach było reprezentowane przez dwie sportsmenki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Obie pokazały się z bardzo dobrej strony.

W kat. 50 kg rywalizowała Dominika Szynkowska. W ośmioosobowym gronie okazała się najlepsza. W finałowej walce pokonała Alicję Piersę (Cement Gryf Chełm) i wywalczyła tytuł mistrzyni kraju.

W kat. 53 kg także walczyło osiem zapaśniczek, a wśród nich nowa zawodniczka WLKS. Katarzyna Kamińska, bo o niej mowa, w Brzeźnicy broniła tytułu mistrzyni kraju wywalczonego przed rokiem w Chełmie. Niestety, w finale musiała uznać wyższość Agaty Walerzak z Unii Racibórz. Mimo to srebrny medal zdobyty przez Kamińską również jest powodem do radości dla niej, jak i władz klubu WLKS, który w klasyfikacji drużynowej, dzięki znakomitemu występowi podopiecznych trenera Sebastiana Pawlaka (na zdjęciu), zajął wysokie 5 miejsce (na 25 klubów).

źródło: własne / sportzona; foto: naszraciborz.pl (fotoQbik.pl)