Na tarczy z Warszawy. Pogoń II uległa Drukarzowi (fotogaleria)

Na tarczy z Warszawy. Pogoń II uległa Drukarzowi

W meczu IV ligi mazowieckiej rezerwy Pogoni uległy Drukarzowi w Warszawie 0:2.

Trener Damian Guzek na mecz do Warszawy zabrał kilku młodych zawodników z pierwszej drużyny, którzy nie zmieścili się w kadrze na II-ligowy mecz z Elaną Toruń.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy zdobyli w tej części gry dwie bramki. Obie padły po stałych fragmentach. W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartłomiej Świniarski umieścił piłkę przy bliższym słupku. Trzynaście minut później po dośrodkowaniu z narożnika boiska, głową do siatki trafił Mateusz Mierzwa. Dla Pogonistów najlepszą okazję miał Dominik Barciak po dośrodkowaniu Macieja Litwińskiego, ale nie trafił w światło bramki.

Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany. Pogoniści mogli złapać kontakt z rywalem, m.in. po akcji Michała Filipka i Bartosza Kryszczuka, po której strzał tego drugiego obronił bramkarz Drukarza. Od 77 minuty siedlczanie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce, za drugą żółtą Aleksandra Woźnicy (ratunkowy faul).

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają 6 października o 11:00 w Siedlcach z mińską Mazovią.

28.09.19, 11:00 – Warszawa

IV liga: Drukarz Warszawa – Pogoń II Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Bartłomiej Świniarski 21, Mateusz Mierzwa 34

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 11. Maciej Litwiński (46, 15. Dominik Krupa), 93. Igor Łęczycki, 2. Aleksander Woźnica, 8. Michał Markiewicz – 25. Sebastian Krawczyk (80, 27. Gracjan Sadokierski), 17. Przemysław Rodak, 18. Karol Wszoła (85, 16. Maciej Gawinkowski), 10. Patryk Kostyk (87, 4. Michał Filipek), 13. Sebastian Barej (60, 22. Mateusz Wszoła) – 99. Dominik Barciak (65, 21. Bartosz Kryszczuk)

Żółte kartki: Karol Wszoła 46, Aleksander Woźnica 56, 77, Michał Markiewicz 74

Czerwona kartka: Aleksander Woźnica 77 (Pogoń, za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Kupidura (Radom)