Fatalny mecz KPS. Pewne zwycięstwo Mickiewicza (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2019/09/29 17:54    views 668

Jednostronny mecz w Siedlcach. W starciu 3 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec przegrali u siebie z Mickiewiczem  Kluczbork 0:3.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

KPS Siedlce nowy sezon I ligi rozpoczął od falstartu. Podopieczni Mateusza Grabdy tydzień temu przed własną publicznością przegrali z MCKiS Jaworzno (1:3), popełniając mnóstwo błędów własnych. – Zebraliśmy cenne doświadczenie i liczę, że poprawimy się szczególnie w elemencie zagrywki. Liczę na mniej błędów, a więcej asów – podkreślał szkoleniowiec.

PRZEBIEG MECZU

Tylko 48 punktów w spotkaniu z Mickiewiczem zdobył KPS Siedlce. Wyraźna przewaga gości z Kluczborka uwidoczniła się już w połowie pierwszej partii (11:6). Atutem Mickiewicza była mocna zagrywka, która sprawiała wiele problemów gospodarzom. Przyjezdni świetnie również czytali grę siedlczan, stawiali podwójny oraz potrójny blok. Nie do zatrzymania był Dawid Bułkowski, który tylko w pierwszej partii zdobył 8 punktów. Oprócz wspomnianego Bułkowskiego, ręki na zagrywce nie zwalniał Artur Pasiński, który został wybrany MVP spotkania.

Trener Mateusz Grabda próbował rotować składem, jednak przeprowadzone zmiany nie przyniosły żadnego rezultatu. W trzecim secie zawodnicy KPS byli słabsi od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zdobyli w tym czasie tylko 13 punktów.

W składzie Mickiewicza wystąpiło dwóch byłych siatkarzy KPS: Dawid Bułkowski oraz Rafał Pawlak.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra na wyjeździe z beniaminkiem – ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

29.09.19, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 0:3 (18:25, 17:25, 13:25)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 6. Aleksander Maziarz, 10. Wiktor Nowak, 12. Michał Wójcik, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 7. Sebastian Adamczyk, 9. Krzysztof Bieńkowski, 15. Mikołaj Sawicki, 27. Łukasz Zugaj

Pozostałe wyniki 3 kolejki: 

Gwardia Wrocław – AZS AGH Kraków 3:1
APP Krispol Września – SMS PZPS Spała 3:1
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Stal Nysa 1:3
Norwid Częstochowa – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1
BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika Lublin 1:3
MCKiS Jaworzno – AZS Częstochowa (odwołany)

 

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert
Sponsorzy

Patronat medialny