Wynik gorszy niż gra. Porażka Pogoni w Łodzi

W hicie czwartej kolejki Ekstraligi siedleccy rugbiści przegrali 13:27 z Rugby Łódź.

Trener Adrian Miałkowski dokonał dwóch zmian względem przegranego meczu z Ogniwem. Tomasza Biernackiego zastąpił Krystiana Adamiaka, zaś Paweł Stempel zluzował Adama Dudka.

Pogoniści nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku. W 2 minucie Patelesio Sili przedarł się przez nieszczelny mur rywali i pognał w kierunku pola punktowego. Tongijczyk zwieńczył rajd przyłożeniem. Na odpowiedź łodzian nie trzeba było długo czekać. Karnego na trzy punkty zamienił ekspogonista Daniel Gdula. W 10 minucie gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść. Po przyłożeniu Witalija Kramarenki i podwyższeniu Gduli na tablicy pojawił się rezultat 10:5 dla wicemistrzów Polski. Przed upływem pierwszego kwadrans prowadzenie łodzian wzrosło, a w punktowej akcji maczali: wychowanek Pogoni Michał Mirosz (przyłożenie) oraz Gdula (podwyższenie).

Pierwszy kwadrans był prowadzony w szalonym tempie. Później tempo gry spadło, a rugbiści obu drużyn nieco przyhamowali. W 25 minucie Przemysław Rajewski przymierzył między słupy z rzutu karnego. W końcówce pierwszej połowy na skutek starcia z rywalem pomocy sztabu medycznego potrzebował Sili, jednak udało się doprowadzić go do sprawności. Do przerwy łodzianie prowadzili 17:8.

W 48 minucie siedlczanie szybko wznowili grę po karnym. Zapracował młyn, co przełożyło się na przyłożenie Adriana Chróściela (17:13). Gospodarze zaciekle ruszyli do walki o punkty, które pozwoliłyby na powrót do komfortowego prowadzenia. Po godzinie gry Gdula zdobył kolejne trzy punkty dla łodzian. Pogoniści nie poddali się i przejęli kontrolę nad meczem. Punktów jednak nie udało się zdobyć. W 74 minucie Anton Szaszero przestrzelił z karnego. Chwilę później jego „wyczyn” powtórzył Przemysław Rajewski. W ostatniej minucie Davit Nibladze przedarł się przez siedleckie zasieki obronne i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Pogoniści przegrali 13:27.

W niedzielę 6 października o 14:00 siedlczanie podejmą Arkę Gdynia.

29.09.19, 16:00 – Łódź

Ekstraliga: Rugby Łódź – Awenta MKS Pogoń Siedlce 27:13 (17:8)

Punkty: Daniel Gdula 12 (2 K, 3 pd), Witalij Kramarenko 5 (P), Michał Mirosz 5 (P), Davit Nibladze 5 (P) – Adrian Chróściel 5 (P), Patelesio Sili 5 (P), Przemysław Rajewski 3 (K)

RŁ: 1. Witalij Kramarenko, 2. Michał Kafarski, 3. Toma Mchedlidze (46, 25. Robert Kacprowicz), 4. Piotr Karpiński, 5. Szymon Witkowski (55, 19. Krzysztof Serafin), 6. Davit Nibladze, 7. Krzysztof Justyński (77, 18. Norbert Bałaciński), 8. Michał Mirosz, 9. Dawid Plichta, 10. Daniel Gdula, 11. Mateusz Matyjak, 12. Patryk Reksulak, 13. Bartosz Kubalewski, 14. Paweł Urbaniak, 15. Krystian Pogorzelski

Pogoń: 1. Davit Chaduneli, 2. Adrian Chróściel, 3. Tomasz Gołąb (30, 17. Isitolo Tuumotooa), 4. Ołeksandr Szewczenko (30, 16. Marek Mirosz), 5. Krystian Olejek, 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki (60, 23. Krystian Adamiak), 12. Patelesio Sili, 13. Grzegorz Szczepański, 14. Paweł Stempel (41, 21. Adam Dudek), 15. Przemysław Rajewski

Sędzia: Dominik Jastrzębski