Nadal bez przełamania. KPS przegrywa z beniaminkiem

W meczu 4 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec przegrali na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 0:3.

KPS Siedlce nowy sezon I ligi rozpoczął od dwóch porażek przed własną publicznością. Podopieczni Mateusza Grabdy najpierw przegrali z MCKiS Jaworzno (1:3), a tydzień później w bardzo słabym stylu z Mickiewiczem Kluczbork (0:3). W sobotę drużynę z Siedlec czekało spotkanie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, czyli rezerwami aktualnego mistrza Polski z Kędzierzyna Koźla.

To był kolejny słaby mecz KPS w tym sezonie. Gospodarze od początku sobotniego starcia utrzymywali wysoką skuteczność w ataku 8:6 i 12:8. Ręki w tym elemencie nie zwalniał Kamil Semeniuk oraz Grzegorz Wójtowicz. Dobre ataki Krzysztofa Gulaka oraz Adama Woźnicy nie wystarczyły, aby nawiązać równą walkę z rywalem. Podobny przebieg miał drugi set, w którym od początku dominowali siatkarze ZAKSY. Ich mocną stroną była zagrywka oraz szczelny blok.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym podopieczni Mateusza Grabdy podjęli walkę z beniaminkiem. W połowie seta KPS nawet objął prowadzenie 16:15, a wyrównana walka toczyła się stanu 19:19. W kolejnych minutach do głosu doszli gospodarze, którzy zasłużenie zdobyli trzy punkty.