czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Jednostronny mecz z Arką. Bonus w 13 minut (multimedia)

Rugbiści z Siedlec gładko wygrali z Arka Gdynia. Pogoń zapewniła sobie bonusowy punkt za ofensywną grę w ciągu 13 minut.

Pogoniści przystępowali do meczu podrażnieni dwiema porażkami z Ogniwem Sopot i Rugby Łódź. W kadrze siedlczan znalazł się debiutant – gracz II linii, Mikołaj Parafiniuk. Siedlczanin doczekał się premierowego występu w drugiej połowie.

Od pierwszej minuty siedlczanie zdominowali rywali. Wystarczyło 13 minuty, aby Pogoniści zapewnili sobie ofensywny punkt bonusowy za cztery przyłożenia. W pierwszej połowie udało się siedem razy przedrzeć z piłką na pole punktowe gości. Po dwa przyłożenia zanotowali Davit Chaduneli oraz Grzegorz Szczepański. Do przerwy siedlczanie prowadzili 39:0.

Po przerwie gra wyrównała się. Obie drużyny przyłożyły po trzy razy. Buldogi z Gdyni dzielnie walczyły pomimo niekorzystnego wyniku. Pogoniści w przekroju całego meczu mieli problemy z kopaniem podwyższeń, ale i tak wygrali zdecydowanie – 54:19.

Za tydzień do Siedlec zawita Skra Warszawa. Mecz zostanie rozegrany 12 października o 12:00.

06.10.19, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 54:19 (39:0)

Punkty: Grzegorz Szczepański 15 (3 P), Davit Chaduneli 10 (2 P), Przemysław Rajewski 7 (P, pd), Anton Szaszero 7 (P, pd), Mateusz Dąbrowski 5 (P), Norbert Kargol 5 (P),  Isitolo Tuumotooa 5 (P) – Giorgi Dzabaxidze 5 (P), Oskar Kalina 5 (P), Szymon Sirocki 5 (P), Władysław Adażynyk 4 (2 pd)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli (41, 18. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel (73, 30. Marcin Posiadała), 3. Isitolo Tuumotooa (60, 17. Tomasz Gołąb), 4. Ołeksandr Szewczenko, 5. Krystian Olejek (64, 26. Mikołaj Parafiniuk), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk, 8. Eduard Wertyłećkyj (52, 19. Mateusz Siekierka), 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki (52, 24. Paweł Stempel), 12. Krystian Adamiak, 13. Grzegorz Szczepański, 14. Adam Dudek (41, 22. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski

Sędzia: Tomasz Malesa