Udana inauguracja nowego sezonu Grand Prix. Rzewuski na podium w Gdańsku

Dariusz Rzewuski (SSON Start Siedlce) udanie rozpoczął zmagania w tegorocznym cyklu Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych. W pierwszym turnieju w Gdańsku stanął na najniższym stopniu podium.

Gdańsk był gospodarzem 1 Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Od 4 do 6 października ponad 100 kobiet i mężczyzn z różną niepełnosprawnością przystąpiło do rywalizacji. Był wśród nich Dariusz Rzewuski. Zawodnik SSON Start Siedlce wystartował w klasie 4.

W rozgrywkach grupowych przegrał z Rafałem Lisem 0:3 i pokonał Ireneusza Malinowskiego 3:0. Pozwoliło mu to zająć drugie miejsce w grupie i uzyskać awans do półfinału. Rzewuski zmierzył się w nim z Krzysztofem Żyłką. Przeciwnik okazał się lepszy i awansował do finału. Siedlczaninowi pozostało „pocieszenie” w postaci brązowego medalu. To kolejna zdobycz Rzewuskiego w jego startach.

źródło: własne / PZTS; foto: Dariusz Rzewuski (FB)