Ósemka do zera. Zwycięskie derby siedleckich siatkarek (fotogaleria)

Ósemka do zera. Zwycięskie derby siedleckich siatkarek

W meczu trzeciej kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce wygrała z Nike Węgrów 3:0.

Po wpadce na inaugurację sezonu z AZS AWF UKSW Warszawa, aspirująca do awansu drużyna Ósemki Siedlce nie mogła sobie pozwolić na drugą porażkę z rzędu na własnym obiekcie. Tym razem rywalkami siedleckich siatkarek był zespół Nike Węgrów. Lokalny rywal, podobnie jak Ósemka, poczuł już w tym sezonie smak wyjazdowego zwycięstwa i domowej porażki. Sklasyfikowane przed meczem jedno miejsce wyżej siedleckie siatkarki, przystąpiły do spotkania w swoim optymalnym zestawieniu.

Pierwszy set upłynął pod znakiem dominacji Ósemki. Siedlczanki kontrolowały tę partię od samego początku, nie pozwalając przyjezdnym niwelować wypracowanej przez siebie przewagi. Na dobrym poziomie funkcjonował blok gospodyń, a w ataku brylowały Agata Baranowska i Agata Skikiewicz. Zwycięstwo różnicą dziewięciu punktów było najniższym wymiarem kary w tym secie.

Drugi set zaczął się lepiej dla zespołu Nike. Po widowiskowej, najdłuższej w tym spotkaniu akcji siatkarki z Węgrowa wyszły nawet na prowadzenie 6:2. Nie trzeba było długo czekać, by sytuacja wróciła do normy i dzięki dobrej zagrywce szybko udało się gospodyniom odwrócić sytuację, uzyskując w połowie partii czteropunktową przewagę. Węgrowianki do końca starały się gonić wynik, ale końcówka należała do Ósemki. Potężny atak Marii Raszek zakończył drugiego, zwycięskiego dla siedlczanek seta.

Początek trzeciego seta był najbardziej wyrównaną częścią spotkania. Skoncentrowane zawodniczki obu zespołów przez dłuższy czas nie pozwoliły odskoczyć sobie na więcej niż trzy punkty. Wtedy na wyższe obroty wskoczyły zawodniczki Nike. Przy stanie 14:9 dla przeciwniczek trener Ósemki zmuszony był wziąć czas. Po przerwie siedleckie siatkarki zaczęły łapać właściwy rytm, co znajdowało odzwierciedlenie na tablicy wyników. Ósemka wyszła na prowadzenie przy wyniku 17:16 i już do końca spotkania nie oddała pola rywalkom. Mecz zakończył efektowny blok Baranowskiej.

PLANY ÓSEMKI

W czwartej kolejce drugoligowych zmagań siatkarki Ósemki Siedlce wybiorą się do Nowego Dworu Mazowieckiego na mecz z tamtejszym zespołem NOSiR. To spotkanie zaplanowano na sobotę 12 października.

09.10.19, 19:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Nike Węgrów 3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek