Fatalny występ Pogoni. Widzew rozbił siedlczan (fotogaleria)

W meczu 13 kolejki II ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 3:7.

W Pogoni w tygodniu doszło do ważnej zmiany na stanowisku trenera. Kamil Socha przestał pełnić tę funkcję, a zastąpił go Daniel Purzycki, dla którego był to ponowny debiut na ławce szkoleniowej siedleckiej drużyny.

Pogoń mecz rozpoczęła bardzo słabo. Już w pierwszej minucie fatalny błąd popełnił Aya Diouf, ale błąd stopera naprawił Piotr Smołuch, który w stuprocentowej powstrzymał Przemysława Kitę. Kilkanaście sekund później futbolówka wylądowała w siatce siedlczan, jednam tym razem sędzi odgwizdał spalonego. W 6 minucie Marcin Robak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, gdyż sędzia podyktował jedenastkę po zagraniu ręką Bartłomieja Olszewskiego. W 23 minucie łodzianie w bardzo prosty sposób wymanewrowali defensywę Pogoni, Kita dograł do Robaka, a ten pewnym uderzeniem podwyższył na 2:0. Po pół godzinie pierwszy celny strzał oddali Pogoniści, jednak Wojciech Pawłowski pewnie obronił uderzenie Olszewskiego. W 37 minucie Widzew wykorzystał kolejne błędy przyjezdnych i akcję łodzian skutecznie wykończył Konrad Gutowski. Przed przerwą Widzewiacy jeszcze dobili biało-niebieskich. W 42 minucie precyzyjnym strzałem Smołucha pokonał Sebastian Zieleniecki.

W 52 minucie doskonałą okazję miał Kamil Walków, jednak z bliskiej odległości nie trafił on czysto w piłkę i Pawłowski spokojnie złapał piłkę. W 64 minucie arbiter po faulu Brodzińskiego podyktował jedenastkę dla Pogoni, a rzut karny na gola zamienił Adam Mójta. Odpowiedź Widzewa była zabójcza. Najpierw piłkę do własne siatki skierował Brodziński, a chwilę później szóstą bramkę zdobył Christopher Mandiangu. W 72 minucie ładną akcję Pogoni wykończył Walków. Ten sam zawodnik cztery minut później ponownie trafił do siatki, wykorzystując centrę Mójty. Widzew jeszcze dobił gości i ostatecznie zwyciężył 7:3.

W następnej kolejce Pogoń w niedzielę 20 października o godzinie 13:05 podejmie Górnik Łęczna. Spotkanie to będzie transmitowane przez TVP 3.

12.10.19, 19:10 – Łódź

II liga: Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 7:3 (4:0)

Bramki: Marcin Robak 6 (k), 23, Konrad Gutowski 37, 84, Sebastian Zieleniecki 42, Bartosz Brodziński 65 (s), Christopher Mandiangu 66 – Adam Mójta 64 (k), Kami Walków 72, 76

Widzew: 24. Wojciech Pawłowski – 23. Łukasz Kosakiewicz, 95. Sebastian Zieleniecki, 27. Daniel Tanżyna, 37. Kornel Kordas – 18. Daniel Mąka (60, 20. Christopher Mandiangu), 16. Bartłomiej Poczobut (69, 5. Marcel Gąsior), 30. Mateusz Możdzeń, 14. Konrad Gutowski (86, 7, Michael Ameyaw) – 93. Przemysław Kita (74, 8. Adam Radwański), 9. Marcin Robak

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 4. Aya Diouf (56, 28. Marcin Kozłowski I), 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 22. Kacper Skibicki (71 13. Sebastian Barej), 23. Damian Mosiejko (70, 5. Sebastian Krawczyk), 10. Bartosz Wiktoruk, 19. Maciej Firlej (55, 70. Kacper Falon), 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków

Żółte kartki: Adam Radwański 90+3 – Tomasz Margol 32, Bartosz Brodziński 60, Bartosz Wiktoruk 90+3

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok)

Widzów: 16525