Czy to już kryzys? (fotogaleria)

W meczu 5 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec przegrali 0:3 u siebie LUK Politechniką Lublin.

KPS Siedlce nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Podopieczni Mateusza Grabdy zamykają tabelę I ligi, zdobywając w trzech meczach tylko jednego seta. W poprzedniej kolejce siedlczanie przegrali na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 0:3. W sobotę KPS rywalizował z LUK Politechniką Lublin, z którą czterokrotnie mierzył się w okresie przygotowawczym.

Plagą siedlczan w pierwszym secie okazały się błędy własne. Beniaminek z Lublina był znakomicie dysponowany w ataku, co pomogło w efektownym zwycięstwie do 13. Drugi set miał bardziej wyrównany przebieg. Niestety, tylko do przez połowę jego trwania. W końcówce siatkarze z Koziego Grodu udowodnili swoją wyższość. Ostatnia partia upłynęła pod kontrolą gości. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka wygrali trzeciego seta do 17 i cały mecz 3:0.

W Politechnice zagrali ekssiatkarze KPS Kamil Szaniawski oraz Radosław Sterna.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra na wyjeździe z faworytem I ligi – Stalą Nysa. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

12.10.19, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – LUK Politechnika Lublin 0:3 (13:25, 20:25, 17:25)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 6. Aleksander Maziarz, 9. Krzysztof Bieńkowski, 12. Michał Wójcik, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 10. Wiktor Nowak, 27. Łukasz Zugaj