Jeden set to za mało. Siedlczanki bez punktów w Nowym Dworze

W meczu 4 kolejki II ligi siatkówki kobiet NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki wygrał na swoim obiekcie z Ósemką Siedlce 3:1.

Po domowym zwycięstwie z Nike Węgrów, siedleckie siatkarki nie miały zbyt wiele czasu na świętowanie. Trzy dni po derbowym meczu, drużyna pod wodzą trenera Jarosława Plewińskiego udała się do Nowego Dworu Mazowieckiego. Faworytem spotkania był pretendujący do awansu zespół NOSiR, który w dotychczasowych meczach tym sezonie potwierdzał swoje aspiracje.

Siatkarki Ósemki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Siedlczanki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Set zakończył się pewnym, siedmiopunktowym zwycięstwem przyjezdnych. W drugim secie sytuacja zmieniła się diametralnie. Ósemka była tłem dla grających jak z nut gospodyń. W kolejnej odsłonie siedleckie siatkarki starały się powalczyć o ugranie seta, ale te starania spełzły na niczym. Czwarta partia rozegrana została również pod dyktandu zespołu NOSiR. Dziewięciopunktowe zwycięstwo w tym secie przypieczętowało wygraną gospodyń w całym spotkaniu 3:1.

PLANY ÓSEMKI

W kolejnej kolejce drugoligowych zmagań Ósemka podejmie w Siedlcach zespół Chemika Olsztyn. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 października o godzinie 19 w hali ARMS na ul. Prusa 6.

12.10.19, 14:00 –  Nowy Dwór Mazowiecki

II liga: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce 3:1 (18:25, 25:11, 25:19, 25:16)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska