wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Emocje do końca. Mazovia z Pucharem (fotogaleria)

W regionie Emocje do końca. Mazovia z Pucharem

W finale okręgowego Pucharu Polski Płomień Dębe Wielkie uległ Mazovii Mińsk Mazowiecki 1:2. Zwycięska bramka dla IV-ligowca padła w doliczonym czasie gry.

Tegoroczny finał okręgowego Pucharu Polski odbył się w Mińsku Mazowieckim, na boisku przy ul. Budowlanej. Formalnie gospodarzem był występujący w lidze okręgowej Płomień Dębe Wielkie. Mazovia do meczu przystąpiła osłabiona brakiem Michała Bondary, który pauzuje za czerwoną kartkę.

W 8 minucie po rzucie rożnym Wojciech Wocial został uprzedzony w ostatniej chwili przez Adriana Ulejczyka. Kilka chwil później do bramkarza Płomienia uśmiechnęło się szczęście. I to podwójne. Najpierw po poważnym błędzie uratował go Kacper Pyrek, a następnie poprzeczka po strzale Bartosza Malesy uchroniła go od straty bramki. Płomień odpowiedział uderzeniem Bartłomieja Wosia w poprzeczkę. W 18 minucie Wocial znalazł sposób na pokonanie Ulejczyka. Doświadczony napastnik przymierzył z 20 metrów. W końcówce pierwszej połowy przycisnęli piłkarze z Dębego Wielkiego, ale nie zdołali doprowadzić do remisu.

W drugiej połowie Płomień uporczywie dążył do wyrównania. W 55 minucie strzał Daniela Matwiejczyka z głowy obronił Dominik Pusek. Napastnik gości dopiął swego w 72 minucie, oddając ładne uderzenie w okolice okienka mińskiej bramki. Mazovia nie chciała dopuścić do loterii rzutów karnych, więc zaangażowała większe siły w ofensywę. Wocial dwoił się troił, ale to nie on był bohaterem. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Puciłowski zacentrował na głowę Krystiana Przyborowskiego, który pokonał Ulejczyka. Po drodze do siatki piłka obiła jeszcze słupek. Maza wygrała 2:1 i sięgnęła po okręgowy Puchar Polski. Mazovia wygrała i otrzymała nagrodę w wysokości 2500 złotych.

W Mazovii zagrał były Pogonista – Wojciech Wocial. Trenerami Mazovią są także byli piłkarze biało-niebieskich: Robert Gójski i Robert Stelmach.

SZCZEBEL WOJEWÓDZKI

Obaj finaliści awansowali do kolejnej fazy rozgrywek – na szczeblu wojewódzkim. Odbędzie się ona na wiosnę 2020 z udziałem drużyn III-ligowych.

16.10.19, 18:30 – Mińsk Mazowiecki

PP MZPN Siedlce: Płomień Dębe Wielkie – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2 (0:1)

Bramki: Daniel Matwiejczyk 72 – Wojciech Wocial 18, Krystian Przyborowski 90+7

Płomień: 31. Adrian Ulejczyk – 2. Kacper Pyrek (90+6, 21. Piotr Rogala), 27. Marcin Świstak, 16. Jan Laskowski, 12. Wiktor Antolak (90+4,  23. Maciej Laskowski) – 99. Krystian Rogala, 6. Ransom Akangmba, 88. Kamil Nidzgorski (71, 53. Mateusz Malesa), 24. Michał Malesa (79, 11. Paweł Jarzębski), 17. Bartłomiej Woś (89, 22. Kacper Cacko) – 10. Daniel Matwiejczyk

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 18. Dawid Matak, 4. Alan Grabek, 11. Rafał Słowik, 13. Michał Herman – 27. Jakub Zatorski (46, 8. Janusz Nojszewski), 15. Mateusz Pędowski (58, 5. Krystian Przyborowski), 7. Bartosz Malesa, 45. Piotr Parobczyk (46, 17. Łukasz Puciłowski), 9. Marcin Kowalczyk (65, 16. Jewhen Romanow) – 3. Wojciech Wocial

Żółte kartki: Daniel Matwiejczyk 54 – Wojciech Wocial 24, Dawid Matak 60, Marcin Kowalczyk 61, Krystian Przyborowski 62, Łukasz Puciłowski 79, Bartosz Malesa 80

Sędzia: Tomasz Kowalczyk (Siedlce)