Porażka mimo prowadzenia. Pogoń II przegrała z Łomiankami (fotogaleria)

Porażka mimo prowadzenia. Pogoń II przegrała z Łomiankami

Pogoń II Siedlce uległa na własnym boisku KS Łomianki 1:2. Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył Mateusz Kluzek.

W zespole Damiana Guzka wystąpiło dziewięciu zawodników z szerokiej kadry II-ligowca. Zabrakło z kolei m.in. Przemysława Rodaka.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. Obie strony atakowały, jednak brakowało ostatniego podania. W 25 minucie szansę na prowadzenie dla gości miał Aron Majczyna, ale z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Odpowiedział Marcin Kozłowski uderzeniem nad bramką. W 34 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Kozłowski zagrał w światło bramki, a piłkę do siatki z bliska skierował Mateusz Kluzek. W końcówce pierwszej odsłony Łomianki mogły wyrównać po strzale głową Carlosa Saavedry, lecz uderzył wprost w Alberta Posiadałę.

Tuż po zmianie stron goście wyrównali. Do piłki doszedł Michał Kielak i uderzył nie do obrony. Lepiej grający w drugiej odsłonie goście mieli w 73 minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale sytuacji sam z siedleckim bramkarzem nie wykorzystał Kielak. W końcówce po rzucie rożnym Łomianki zdobyły upragnionego gola, a piłkę głową do bramki skierował Saavedra. W doliczonym czasie gry Nico Wouters mógł dobić siedlczan, ale uderzył za lekko by pokonać Posiadałę.

W zespole Łomianek wystąpił Aron Majczyna, były zawodnik siedleckiej Pogoni.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 26 października o 13:00 w Sokołowie Podlaskim z Podlasiem.

20.10.19, 16:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – KS Łomianki 1:2 (1:0)

Bramki: Mateusz Kluzek 34 – Michał Kielak 48, Carlos Saavedra 84

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 8. Dominik Krupa (88, 27. Maciej Litwiński), 5. Aleksander Woźnica, 15. Aya Diouf, 14. Michał Markiewicz – 13. Sebastian Barej (84, 21. Igor Łęczycki), 10. Patryk Kostyk (70, 24. Mateusz Wszoła), 99. Dominik Barciak, 22. Marcin Kozłowski II (76, 18. Sebastian Bober), 17. Mateusz Kluzek (61, 11. Karol Wszoła) – 9. Artur Balicki (46, 34. Daniel Łukaszczyk)

Łomianki: 19. Pawło Myronow – 32. Jakub Żyznowski (85, 5. Kacper Knauber), 7. Mateusz Siemiatkowski, 28. Carlos Saavedra, 15. Sławomir Truszczyński, 8. Przemysław Przysowa – 44. Hubert Czady (61, 9. Adrian Stępień), 6. Joel Gil, 24. Aron Majczyna – 93. Kewin Przygoda (71, 22. Mateusz Leszczuk), 10. Michał Kielak (90+1, 11. Nico Wouters)

Żółte kartki: Michał Markiewicz 50, Sebastian Barej 74, Daniel Łukaszczyk 80 – Jakub Żyznowski 16, Hubert Czady 32

Sędzia: Piotr Rybus (Warszawa)