czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Szósta porażka KPS Siedlce. Beniaminek triumfuje

W zaległym meczu 1 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:3.

Siatkarze KPS w poniedziałek rozgrywali zaległe spotkanie pierwszej kolejki I ligi. Pierwotnie rywalem siedlczan miał być AZS Częstochowa, jednak ekipa spod Jasnej Góry nie dostała licencji na grę na zapleczu PlusLigi. Jego miejsce zajął beniaminek z Głogowa, w którym występuje dwóch byłych siatkarzy KPS: rozgrywający Krzysztof Antosik oraz libero Mateusz Januszewski. Dwa dni wcześniej siedlczanie gładko przegrali ze Stalą Nysa 0:3.

Początek meczu należał do beniaminka z Głogowa, który objął prowadzenie 13:9. Siedlczanie nie spuścili głów tylko zaczęli odrabianie strat. Wyrównali stan seta (20:20, 24:24), a końcówka partii tym razem ułożyła się po ich myśli. Dobrej gry zawodnicy KPS nie potrafili jednak podtrzymać w kolejnych minutach, w których do głosu doszli gospodarze. Kluczowymi postaciami gospodarzy byli wówczas Antoni Piotrowski i Jan Lesiuk (17:13, 25:20).

Decydujący dla losów spotkania okazał się trzeci set. Siedlczanie wielokrotnie byli stroną dominującą (3:1, 10:7), ale nie umieli podtrzymać swojej dobrej gry. Szala przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie to głogowianie wygrali 25:23 i w kolejnych minutach poszli za ciosem. Zawodnicy KPS podjęli walkę, jednak gospodarze imponowali w zagrywce oraz w bloku.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie z Krispolem Września. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

21.10.19, 18:00 – Głogów

I liga: Chrobry Głogów – KPS Siedlce 3:1 (26:28, 25:20, 25:23, 25:21)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 6. Aleksander Maziarz, 9. Krzysztof Bieńkowski, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 10. Wiktor Nowak, 12. Michał Wójcik