Sztafetowe igrzyska nad zalewem

Nad zalewem siedleckim odbyły się XXII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.

Do Siedlec zjechały najlepsze 10-osobowe zespoły sztafetowe w kategoriach: dzieci, młodzież oraz licealnej, które zostały wyłonione w eliminacjach regionalnych rozgrywanych w całym województwie mazowieckim. Spośród siedleckich szkół najliczniejszą reprezentację wystawiła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza, z której aż trzy sztafety zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Dwie sztafety w kategorii dzieci (dziewczynki zajęły 7 miejsce, chłopcy – 6) oraz jedna w kategorii młodzież – dziewczyny.

Dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce w kategorii młodzież, wygrywając rywalizację ze szkołami z całego województwa mazowieckiego, a tym samym wywalczyły awans na Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się 29 października w Olszynie.

Na finały ogólnopolskie zapraszani są tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii z danego województwa. Opiekunami uczennic są Michał Markowski (trener lekkoatletyki w MKS Pogoń Siedlce) oraz Grzegorz Staręga (UKS Rawa Siedlce).