XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy “Równych szans” – wyniki

   
Autor:
Dodano: 2019/10/23 4:52    views 505

W dniach 19-20 października w Siedlcach odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy “Równych szans” – w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego.


Patronat honorowy nad XVII Międzynarodowym Turniejem Szachowym “Równych szans” objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Turniej zgromadził 98 szachistów, w tym 32 szachistów z listy rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE.

Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji generalnej został Andrzej Czapla – zawodnik Skoczka Siedlce – zdobywając 9,0 pkt. z 11 partii. Drugie miejsce wywalczyła Partycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego – 8,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce – również  8,5 pkt.

Kolejne miejsca w turnieju zajęli:
4. Żurawicki Jakub – Węgrów I LO                    8,0 pkt
5. Litwiniec Zbigniew – Radzyń                         8,0 pkt
6. Konrad Szczygieł – Hetman Krynka              8,0 pkt

Czołowe miejsca w klasyfikacjach szkolnych zajęli:

szkoły ponadpodstawowe

Chłopcy:
1. Żurawicki Jakub – I LO Węgrów                                                          8,0 pkt
2. Kakowski Wojciech I LO Siedlce / Skoczek Siedlce                          8,0 pkt
3. Plichta Krzysztof – ZSP Nr 4 Siedlce / Król Biały Wisznia Mała     7,5 pkt

Dziewczęta:
1. Waszczuk Patrycja            8,5 pkt

szkoły podstawowe – klasy VII – VIII

Chłopcy:

1. Kukawski Wiktor      7,5 pkt
2. Krawczak Patryk      7,0 pkt
3. Kanicki Wojciech     6,0 pkt

Dziewczęta:

1. Nurzyńska Hanna   – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski    7,0 pkt
2. Majczyna Patrycja  – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski    6,5 pkt
3. Dudziak Maja                                                                              6,0 pkt

szkoły podstawowe – klasy IV – VI

Chłopcy:

1. Dobosiewicz Dawid – MTSZ Mińsk Mazowiecki         7,0 pkt
2. Dobosiewicz Krzysztof – MTSZ Mińsk Mazowiecki    7,0 pkt
3. Piskur Jakub – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe  7,0 pkt

Dziewczęta:

1. Adamowicz Nikola – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe  7,0 pkt
2. Żurawicka Aleksandra – SP 2 Węgrów                                   6,0 pkt
3. Oleksiuk Anna – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski           6,0 pkt

szkoły podstawowe – klasy I – III

Chłopcy:
1. Szymon Suska – SSz Szachpol Łuków                                      8,0 pkt
2. Prokopiuk Jakub – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe       7,0 pkt
3. Popowski Ksawery – SRSDiM Węgrów                                     6,0 pkt

Dziewczęta:
1. Cołoś Alicja – Zespół Oświatowy w Mokobodach    4,0 pkt
2. Ślaz Marta – Zespół Oświatowy w Mokobodach      4,0 pkt
3. Pędzik Natalia – SP 10 Siedlce                                   4,0 pkt

Zawody sędziował Waldemar Kulik z Węgrowa.

Czołowi zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe od sponsorów.

Organizatorami turnieju byli już tradycyjnie: Zespół Szkół Nr 2, ul. Gen. Orlicz-Dreszera z  dyrektor Joanna Kowalską – Wróbel w roli przewodniczącej komitetu organizacyjnego, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Władysława Rawicza, Urząd Miasta Siedlce Wydział Edukacji oraz Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce. W podsumowaniu turnieju goście, gratulowali zwycięzcom sukcesów sportowych, a organizatorom – złożyli podziękowania za bardzo dobre przygotowanie i organizację turnieju.

 

źródło: własne / Skoczek Siedlce (Zdzisław Stefanoff); foto: Skoczek Siedlce (Zdzisław Stefanoff)








Sponsorzy

Patronat medialny