Porażka po tie-breaku. Pierwszy punkt KPS (fotogaleria)

W meczu 7 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec po emocjonującym boju przegrali u siebie z Krispolem Września 2:3.

KPS Siedlce ma za sobą dwa wyjazdowe spotkania: ze Stalą Nysa (0:3) oraz Chrobrym Głogów (1:3). Podopieczni Mateusza Grabdy zamykają tabelę I ligi. Ich sytuacja z tygodnia na tydzień jest coraz gorsza. W sobotę KPS zmierzył się z Krispolem Września, który przed siódmą kolejką zajmował trzecie miejsce w rozgrywkach.

Sobotni mecz przyniósł sporo emocji. Na początku to goście dominowali na parkiecie. W pierwszej partii Krispol bez problemów wygrał 25:16. W drugiej odsłonie przyjezdni cały czas kontrolowali sytuację i ponownie wygrali pewnie 25:19. W trzecim secie do głosu doszedł KPS i toczyła się zacięta walka. Po wyrównanej końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i zwyciężyli 26:24. Czwarta partia była popisem gospodarzy. KPS nie dał szans rywalom i wygrał 25:15. O wszystkim rozstrzygnąć musiał więc tie-break.

W decydującym secie KPS szybko wypracował sobie trzy punkty przewagi, ale niestety równie szybko zaliczka ta została przez siedlczan stracona. Krispol otrząsnął się i to przyjezdni odskoczyli na kilka oczek. Ostatecznie KPS przegrał 12:15. Siedlczanie zdobyli więc pierwszy punkt, ale wciąż muszą poczekać na premierowe zwycięstwo.