Trzy medale sztangistów WLKS w mistrzostwach Polski U-15

Trzy medale wywalczyli reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie w rozegranych w Ciechanowie mistrzostwach Polski U-15 w podnoszeniu ciężarów.

W dniach 24-27 października w Ciechanowie rozegrane zostały mistrzostwa Polski U-15 w podnoszeniu ciężarów. Prawo startu miały zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2004 – 2006. Zawody odbyły się w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego.

Siedlecki WLKS reprezentowało sześcioro adeptów podnoszenia ciężarów.

Doskonale spisała się Martyna Dołęga. Startująca w kat. 71 kg zawodniczka, zdeklasowała rywalki wygrywając „w cuglach”. Martyna okazała się najlepsza w rwaniu – 74 kg i w podrzucie – 95 kg. Dało jej to 169 kg w dwuboju i wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira – 218,59 pkt. Dla wyobrażenia sobie dominacji Dołęgi w tej kategorii, dodajmy, że druga sztangistka osiągnęła w dwuboju „zaledwie” 135 kg.

Na trzecim stopniu podium w kat. 76 kg stanęła Olga Komorowska. 45 kg w rwaniu i 64 kg w podrzucie przełożyło się na 109 kg w dwuboju i dało brązowy medal.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Kamil Tomczak. W szesnastoosobowej stawce w swojej kategorii wagowej – 61 kg, uplasował się na trzecim miejscu. W dwuboju osiągnął 157 kg (72 kg i 85 kg).