Pewny triumf Piasta w Siedlcach. Pogoń pożegnała się z Pucharem Polski (multimedia)

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Pogoń Siedlce przegrała przed własną publicznością z ekipą mistrza Polski Piasta Gliwice 0:4.

W związku z ostatnimi wydarzeniami w klubie z Pogonią pożegnał się Daniel Purzycki. W związku z tym siedlczan w środowym meczu poprowadził Marcin Płuska, która ma być trenerem biało-niebieskich co najmniej do końca roku.

Mecz mógł zacząć się w wymarzony sposób dla Piasta. W 2 minucie strzał Jakuba Holúbka trafił w poprzeczkę. Chwilę później gości mogła zaskoczyć Pogoń, jednak również próba Bartosza Wiktoruka nie znalazła drogi do siatki. Po upływie nieco ponad pół godziny po centrze z rzutu rożnego główkował Maciej Firlej, jednak doskonałą paradą popisał się František Plach. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał jednak do Piasta. Najpierw w 37 minucie wynik otworzył Patryk Tuszyński, a następnie w doliczonym czasie na 2:0 podwyższył Martin Konczkowski. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili w Siedlcach dwiema bramkami.

W drugiej połowie Pogoń szukała okazji do zdobycia bramki kontaktowej, ale pierwszą groźną sytuację wykreował Piast. W 51 minucie akcję gości uderzeniem głową zamykał Tiago Alves, jednak Portugalczykowi zabrakło precyzji. Siedem minut później w sytuacji sam na sam Konczkowskiego bardzo dobrą interwencją powstrzymał Rafał Misztal. Chwilę później zaatakowała Pogoń, ale uderzenie Damiana Mosiejki poszybowała obok słupka. W 73 minucie kontratak wyprowadzili siedlczanie, po którym w 100% sytuacja znalazł się Kamil Walków. Napastnik biało-niebieskich w pojedynku sam na sam z Plachem nie potrafił zaskoczyć słowackiego golkipera. Niewykorzystana okazja zemściła się. Na kwadrans przed końcem dobrą akcję gliwiczan skutecznie wykończył Alves. W 79 minucie na 4:0 dla mistrza Polski podwyższył Tuszyński.

Ostatecznie Piast wygrał w Siedlcach pewnie 4:0 i zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

W niedzielę 3 listopada o godzinie 13:00 Pogoń czeka starcie w II lidze. Siedlczanie u siebie zmierzą się ze Skrą Częstochowa.

30.10.19, 18:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

1/16 finału PP: Pogoń Siedlce – Piast Gliwice 0:4 (0:2)

Bramki: Patryk Tuszyński 37, 79, Martin Konczkowski 45+1, Tiago Alves 76

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 28. Marcin Kozłowski I, 8. Tomasz Margol, 31. Bartosz Brodziński, 27. Tomasz Wełna – 20. Marcin Kozłowski II (57, 9. Kamil Walków), 23. Damian Mosiejko, 10. Bartosz Wiktoruk, 70. Kacper Falon (57, 17. Mateusz Kluzek). 6. Adam Mójta – 19. Maciej Firlej (79, 34. Artur Balicki)

Piast: 26. František Plach – 20. Tomasz Mokwa, 88. Uroš Korun, 23. Tomáš Huk, 14. Jakub Holúbek – 20. Martin Konczkowski (76, 28. Bartosz Rymaniak), 5. Marcin Pietrowski, 3. Tomasz Jodłowiec, 45. Tiago Alves –89. Patryk Tuszyński (81, 90. Dani Aquino), 92. Łukasz Krakowczyk (60, 77. Denis Gojko)

Żółta kartka: Bartosz Wiktoruk 80

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)