“Zagramy na 120% możliwości”

   
Autor:
Dodano: 2019/10/31 8:13    views 908

Czterej Pogoniści przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale. 2 listopada o 15:00 biało-czerwoni zagrają z Niemcami na Stadionie Miejskim w Łodzi.

Na zgrupowaniu przebywają Adrian Chróściel, Krystian Olejek, Przemysław Rajewski oraz Grzegorz Szczepański. Fizjoterapeutą kadry jest siedlczanin Kamil Łódzki.

Meczem z Niemcami rozpoczynamy nowy sezon rozgrywek Rugby Europe Trophy. Oprócz naszych zachodnich sąsiadów mamy w grupie Szwajcarię, Holandię, Litwę i Ukrainę. Niemcy uważani są za faworytów naszej dywizji, ponieważ są spadkowiczami z zaplecza europejskiej elity. W związku z tym nie uchodzimy za faworytów spotkania, ale na pewno na mecz z Niemcami nikogo nie trzeba motywować. Te pojedynki wyzwalają tak dużą dawkę adrenaliny, że w Łodzi na pewno zagramy na 120% możliwości. Nasza kadra przechodzi pewną zmianę pokoleniową, w składzie pojawiło się sporo młodych chłopaków, którzy wyróżniają się w tym sezonie Ekstraligi. Liczymy na to, że mieszanka tej szalonej młodości i doświadczenia starszych zawodników zaowocuje dobrą dyspozycją w sobotę. Do meczu przygotowujemy się podczas zgrupowania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Mamy trzy jednostki treningowe dziennie, korzystamy również z dostępności bogatego wachlarzu zabiegów. Pracujemy bardzo dużo nad obroną kolektywną i indywidualną, stałymi fragmentami gry oraz organizacją gry w ataku. Liczę na to, że ta ciężka praca zaprocentuje nie tylko w najbliższym meczu, ale również w czekającym nas 23 listopada starciu ze Szwajcarią – powiedział Chróściel.

Warto również dodać, że od 1 do 3 listopada na zgrupowaniu kadry siódemek w Spale będzie przebywał Krystian Adamiak. Trenerem tej reprezentacji jest dobrze znany w Siedlcach Andrzej Kozak.

Ponadto Eduard Wertyłećkyj zdobył dwa przyłożenia dla reprezentacji Ukrainy w wygranym 27:10 meczu z Litwą.

 

źródło i foto: własne / Awenta MKS Pogoń Siedlce

Sponsorzy

Patronat medialny