Jedyneczka Cup z siedleckim akcentem

W Łukowie odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt z rocznika 2008 i młodszych. W turnieju zagrały drużyny z Łukowa, Siedlec, Kraśnika, Lublina oraz Ulanu-Majoratu. System gier każdy z każdym wyłonił zwycięzców turnieju.

Wielki sukces odniosły dziewczyny MKS SP 5 Pogoń Siedlce, które zajęły drugie miejsce, ulegając tylko zawodniczkom MKS Lublin.

Siedlczanki zaczęły turniej od wygranej 12:8 z UKS Sprint Ulan Majorat. To był mecz z dobrze znaną i uznaną z drużyną. Było to trudne spotkanie, w którym na początku udało się wypracować prowadzenie, którego dziewczyny nie oddały do końca.

W kolejnym meczu uczennice SP 5 minimalnie (10:9) pokonały KMKS Kraśnik. Rywalki, preferujące techniczny handball, prowadziły 5:4 na półmetku rywalizacji. W drugiej połowie siedlczanki doprowadziły do remisu dzięki mocnej obronie i kilku bramkom z szybkiego ataku. W ostatniej minucie Pogonistki wyszły na prowadzenie i dowiozły je do ostatniego gwizdka.

Trzeci mecz – z gospodyniami UKS Jedynka Łuków – był równie zacięty. Po pierwszej połowie było 5:4 dla rywalek. Druga połowa była nerwowa, ale siedlczanki wyszły na prowadzenie. Hala wspierająca gospodynie wrzała, lecz dziewczyny z SP 5 zaciekle walczyły w obronie o końcowy sukces. Siedlczanki dopięły swego.

W decydującym starciu Pogonistki przegrały 4:16 z MKS Lublin. Wynik nie oddaje tego, co działo się na parkiecie. Siedlczanki były zmęczone trudami poprzednich spotkań, ale ale walczyły. Ubytek w siłach odbił się na błędach, które zostały bezlitośnie wykorzystane przez lublinianki. Po pierwszej połowie było 8:0 dla MKS Lublin. W drugiej gra była bardziej wyrównana, ale na zwycięstwo nie było szans.

Skład srebrnej drużyny: Lena Baczyńska, Hanna Jóźwiak, Weronika Wysocka, Lena Żelazo, Nikola Protasiuk, Natalia Szkutowicz, Sandra Oknińska, Weronika Kluj, Julia Matyjasek, Izabela Kurowicka. Opiekunowie zespołu byli Michał Markowski oraz Robert Pierog.