Powalczyć o medale mistrzostw świata i kwalifikację na Igrzyska olimpijskie

   
Autor:
Dodano: 2019/11/04 7:03    views 1039

Dwoje przedstawicieli naszego miasta wystartuje w paralekkoatletycznych mistrzostwach świata, które w dniach 7-15 listopada odbędą się w Dubaju.

Od 7 do 15 listopada w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), odbędą się paralekkoatletyczne mistrzostwa świata. Weźmie w nich udział 1400 zawodników ze 122 krajów. 42-osobowa grupa zawodników będzie z Polski. 34 lekkoatletów do Dubaju wysyła Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych “Start”, a ośmioro organizacja „Sprawni Razem”, zrzeszająca zawodników z niepełnosprawnością intelektualną.

W składzie polskiej reprezentacji są paralekkoatleci, którzy od dawna zdobywają medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy też igrzysk paraolimpijskich. Jest wśród nich dwoje reprezentantów klubów z naszego miasta. W grupie 34 lekkoatletów delegowanych przez PZSN znalazła się oszczepniczka Katarzyna Piekart (IKS Siedlce), a w gronie sportowców z organizacji „Sprawni razem” jest biegacz średnio- i długodystansowy Sylwester Jaciuk (Pogoń Siedlce).

Podczas mistrzostw świata w Londynie w 2017 roku Polska zajęła 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 28 medali. Ówczesne mistrzostwa rozegrane rok po igrzyskach różnią się od tych organizowanych na rok przed najważniejszą imprezą czterolecia. W przypadku tych ostatnich najlepsi z najlepszych przyjadą walczyć o kwalifikacje na igrzyska do Tokio 2020.

SKŁAD REPREZENTACJI – PZSN

SKŁAD REPREZENTACJI – SPRAWNI RAZEM: Barbara Bieganowska, Justyna Franieczek, Karolina Kucharczyk, Arleta Meloch, Sabina Stenka-Szymańska, Sylwester Jaciuk, Daniel Pek i Mariusz Pietrucha.

 

źródło: własne / paralympic.org.pl / pzsnstart.eu; foto: Web
Sponsorzy

Patronat medialny