Czy Ejlat znów okaże się szczęśliwy dla sztangistów WLKS?

Troje sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie zostało powołanych do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy do lat 15 i do lat 17, które na początku grudnia odbędą się w Izraelu.

W dniach 7-14 grudnia w izraelskiej miejscowości Ejlat odbędą się mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i do lat 17. Powołanie do kadry narodowej na tą imprezę otrzymało troje sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie: Klaudia Celińska-Mysław, Martyna Dołęga i Konrad Romańczuk.

Ejlat ma doświadczenie jeśli chodzi o organizację mistrzostw Starego Kontynentu. Wielokrotnie sztangiści walczyli tam o medale w różnych kategoriach wiekowych. Dla WLKS ta izraelska miejscowość jest szczęśliwa. W 2009 roku na najwyższym stopniu podium do lat 17 stanęła tam Martyna Mędza, zaś w 2012 roku srebrny medal wywalczyła Wioleta Jastrzębska. Czy któreś z trojga sztangistów WLKS, powołanych na tegoroczne mistrzostwa, powtórzy wyczyny poprzedniczek sprzed lat?

źródło: własne / PZPC; foto: Web