Pięciosetowa batalia z Łaskovią zakończona zwycięstwem (fotogaleria)

W meczu ósmej kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pokonała u siebie Łaskovię Łask 3:2.

Siatkarki Ósemki przystąpiły do spotkania z Łaskovią wypoczęte i spragnione ligowej rywalizacji. W pierwszy listopadowy weekend nie rozgrywano spotkań, a kilka dni później podczas kolejki zaplanowanej w środku tygodnia – podopieczne Jarosława Plewińskiego pauzowały. Mecz z zespołem z Łaska był dla siatkarek Ósemki spotkaniem z bezpośrednim rywalem w walce o jak najlepsze miejsce przed fazą play-offs.

Siedleckie siatkarki w pierwszym secie kontrolowały wydarzenia boiskowe. Przyjezdne nie były w żaden sposób zaskoczyć dobrze przyjmujących i blokujących zawodniczek Ósemki. Wypracowana pod koniec partii pięciopunktowa przewaga gospodyń utrzymała się już do końca pierwszej partii, wygranej przez Ósemkę 25:20.

Ósemka dobrze zaczęły też drugiego seta. Po kilku piłkach pierwszych piłkach, na tablicy świetlnej widniał wynik 4:0 dla gospodyń. Drużyna Łaskovii szybko odrobiła straty i zaczęła zdobywać prowadzenie, doprowadzając nawet do stanu 9:14. Co raz lepiej poczynające sobie siatkarki z Łaska, powiększały przewagę nie zważając na pojedyncze momenty lepszej gry Ósemki. Pewne, siedmiopunktowe zwycięstwo Łaskovii w drugiej partii stało się faktem.

Trzeci set od samego początku był bardzo wyrównany, jednak to gospodynie wykazywały się większą mądrością i sprytem przy kończeniu akcji. Przy stanie 10:5 dla Ósemki, trener drużyny przyjezdnej wziął przerwę na żądanie. Na niewiele się to jednak zdało. Grające na wysokiej skuteczności w ataku Weronika Brzuzy i Agata Baranowska w znaczącym stopniu przyczyniły się do wypracowania przewagi Ósemki w środku trzeciego seta, co niedługo potem przełożyło się na zwycięstwo w całej partii. Powiew świeżości wprowadziły w tej części meczu do gry gospodyń zmienniczki – Maria Raszek i Alicja Więckowska.

Początek czwartego seta do złudzenia przypominał scenariusz pierwszych piłek z drugiej partii. Ósemka szybko zbudowała kilkopunktową przewagę i równie szybko ją roztrwoniła. Od stanu 7:7 siatkarki Łaskovii przejęły inicjatywę. Szybko zrobiło się 10:17, a mnożące się błędy w obronie siedlczanek były zwiastunem zbliżającego się tie-breaka. Grające bez przekonania w ataku siatkarki Ósemki, zdobyły w tym secie tylko 13 punktów.

Ostatnia partia zaczęła się mocnego uderzenia Ósemki. Brzuzy skończyła cztery ataki z rzędu, wyprowadzając gospodynie na prowadzenie 4:1. Po sprytnym ataku Baranowskiej z drugiej linii było już 8:3 dla Ósemki. Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Dobra zagrywka Ewy Grzelak okazała się dla siatkarek z Łaska gwoździem do trumny. Po ataku środkowej Jagody Michałek zwycięstwo Ósemki za dwa punkty stało się faktem.

PLANY ÓSEMKI

W kolejnej serii gier siatkarki Ósemki wybiorą się do Białegostoku, gdzie rozegrają spotkanie z tamtejszym zespołem BAS. Ten mecz rozegrany zostanie w sobotę 16 listopada o godzinie 17.

10.11.19, 17:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask 3:2 (25:20, 18:25, 25:20, 13:25, 15:4)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek