wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Czas pójść za ciosem. KPS Siedlce zagra w Częstochowie

Norwid Częstochowa będzie rywalem KPS Siedlce w dziesiątej kolejce I ligi. Obie drużyny niedawno zagrały ze sobą w pierwszej rundzie Pucharu Polski.

30 października Norwid Częstochowa w pucharowym spotkaniu podejmował KPS Siedlce (1:3). To był bardzo wyrównany pojedynek. Aż trzy sety były grane na przewagi, jednak tylko jeden z nich padł łupem KPS Siedlce. Przełomowa dla tego meczu mogła okazać się druga partia, w której podopieczni Mateusza Grabdy mieli piłki setowe. Przez własne błędy, zawodnicy KPS ulegli jednak rywalom (32:34). Najmniej emocjonujący był czwarty set, w którym siedlczanie zagrali już bardzo źle.

Okazja do rewanżu dla KPS nastąpi już po kilkunastu dniach. Siedlczanie przystąpią do tego meczu opromienieni efektownym zwycięstwem nad BBTS Bielsko-Biała 3:0. MVP tego meczu został wybrany Szymon Biniek (Zobacz relację z meczu–>) – Potrzebowaliśmy tego jak tlenu – nie ukrywa trener Mateusz Grabda.

Mimo fatalnego początku sezonu, siedlczanie opuścili już ostatnie miejsce w rozgrywkach. Najbliższy rywal KPS ma o cztery punkty więcej. To idealna okazja, aby złapać kontakt z rywalem z dolnej części tabeli. Ranga tego spotkania jest bardzo duża.

Początek meczu w Częstochowie w sobotę o godz. 17:00.