Międzyszkolny turniej Rugby Tag w Stoku Lackim

   
Autor:
Dodano: 2019/11/16 10:28    views 2025

W Stoku Lackim po raz pierwszy w historii odbył się gminny międzyszkolny turniej Rugby Tag.

Siedleckie środowisko rugby i nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą od września 2019 zajęcia Rugby Tag w 12 siedleckich i dziewięciu podsiedleckich szkołach podstawowych. Łączna liczba dzieci uczestniczących w zajęciach to około 500.

W turnieju w Stoku Lackim udział wzięło sześć szkół z gminy i powiatu Siedlce. Grały klasy IV, V i VI. Zespołów było trzynaście. W turnieju wzięło udział ponad stu młodych sportowców, którzy rozegrali ponad dwadzieścia meczów. W klasyfikacji klas IV najlepsza okazała się SP Strzała, w klasach V – SP Pruszyn, zaś w VI – SP Stok Lacki I.

Turniej odbył się dzięki współpracy MKS Pogoń Siedlce oraz Polskiego Związku Rugby, który otrzymał dotacje na Program upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Najlepsze zespoły pojadą na turniej finałowy wojewódzki do Sochaczewa 6 grudnia, później 18 grudnia na turniej ogólnopolski do Warszawy na Torwar.

Organizatorzy składają podziękowania wójtowi Gminy Siedlce Henrykowi Brodowskiemu za ufundowanie pucharów i nagród oraz dyrektor SP w Stoku Lackim Marzenie Kapel za udostępnienie obiektów.

 

źródło i foto: organizatorzy

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Skórokop
Gość
Skórokop
1 rok 4 miesięcy temu

Brawo, rośnie młodzież, rugby rośnie w siłę

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny