Wielkie emocje w Częstochowie. Norwid ponownie lepszy od KPS (fotogaleria)

W meczu 10 kolejki I ligi siatkarze Mateusza Grabdy przegrali z Norwidem Częstochowa 1:3.

Siedlczanie przystąpili do meczu z Norwidem Częstochowa opromienieni efektownym zwycięstwem nad BBTS Bielsko-Biała 3:0. MVP tego meczu został wybrany Szymon Biniek  – Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa jak tlenu – nie ukrywa trener Mateusz Grabda.

Początek spotkania w Częstochowie był bardzo wyrównany (6:6). Od połowy seta zaczęli dominować gospodarze, którzy odskoczyli KPS na siedem punktów. (17:10). Siedlczanie nie poddali się jednak bez walki.  Bardzo dobrą zmianę dał Patryk Napiórkowski. Dzięki jego atakom i mocnej zagrywce, goście zniwelowali stratę do jednego oczka. Doszło do emocjonującej końcówki i po grze na przewagi triumfowali gracze Norwida (29:27). W drugim secie role się odwróciły. Podrażnieni siedlczanie rozpoczęli seta z wysokiego „C” (15:11). Skuteczne bloki gospodarzy pozwoliły im wrócić do gry, jednak końcówka seta tym razem padła łupem zespołu Grabdy.

Drużyna z Siedlec nie potrafiła pójść za ciosem i przegrała dwie kolejne partie. KPS zawiódł w ataku, a trener Grabda próbował rotować składem. Zmiany ostatecznie nie przyniosły rezultatu, choć w czwartej partii siedlczanie byli blisko, aby doprowadzić do tie-breaka (27:29). Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był w sobotni wieczór Patryk Napiórkowski.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie z SMS PZPS Spała. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.