Wicelider silniejszy. Porażka Ósemki w Białymstoku

W meczu 9 kolejki II ligi siatkówki kobiet BAS Białystok pokonał na swojej hali Ósemkę Siedlce 3:1.

Siatkarki Ósemki udały się do Białegostoku z nadzieją sprawienia niespodzianki i wygrania przynajmniej dwóch setów. Mimo wysokiej klasy rywala, wyjazdowy bilans podopiecznych Jarosława Plewińskiego w obecnym sezonie  (dwa zwycięstwa, jedna porażka) napawał optymizmem.

Niepokonane w lidze na swojej hali siatkarki BAS Białystok, od samego początku kontrolowały przebieg spotkania z siedlczankami. Po zupełnie nieudanym drugim secie, Ósemka odbudowała się i wygrała trzecią partię do osiemnastu. W czwartym secie podrażnione gospodynie pozbawiły złudzeń siedleckie siatkarki, pokonując je gładko do piętnastu – tym samym wygrywając cały mecz 3:1.

PLANY ÓSEMKI

W dziesiątej kolejce drugoligowych zmagań, siatkarki Ósemki podejmą na swojej hali drużynę Legionovii Legionowo. Mecz rozegrany zostanie na hali ZSP nr 3, w sobotę 23 listopada o godzinie 19.

16.11.19, 17:00 – Białystok

II liga: BAS Białystok – Ósemka Siedlce 3:1 (25:20, 25:15, 18:25, 25:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek