Domowa inauguracja na duży plus (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce przedstawił się kibicom pewnym zwycięstwem 80:57 z AZS Politechnika Warszawska.

Domowa inauguracja Basketu opóźniła się w czasie. Kibice w Siedlcach zdążyli zatęsknić za koszykówką w męskim wydaniu, ale wreszcie doczekali się.

Od pierwszej minuty Basket kontrolował wydarzenia na parkiecie. Podopieczni Rafała Sobiły grali zróżnicowaną koszykówkę, co przełożyło się na regularne budowanie przewagi punktowej. Do przerwy było 45:31 dla miejscowych.

W trzeciej i czwartej kwarcie nie doszło do radykalnych zmian. Basket był o klasę lepszy i pracował na końcowe zwycięstwo, które z minuty na minutę przybliżało się. Siedlczanie wygrali 80:57, a z roli egzekutora wywiązał się Kacper Wakuliński – autor 23 punktów. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa przed tak liczną publicznością. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będziemy mogli zaprezentować się z jeszcze lepszej strony – spuentował trener Basketu.

PLANY BASKETU

W 8 kolejce Basket wyjedzie do Żyrardowa, gdzie zagra z UKS Trójka. Termin? 23 listopada, 18:00.

17.11.19, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

III liga: UKS Basket Siedlce – AZS Politechnika Warszawska 80:57 (25:16, 20:15, 15:7, 20:19)

Basket: 13. Kacper Wakuliński 23, 7. Jakub Zawadzki 11, 15. Dawid Kołodziński 10, 9. Tomasz Gustołek 6, 10. Tomasz Wróbel 6, 6. Mateusz Bal 5, 4. Rafał Sobiło 5, 5. Sławomir Wasilewski 5, 14. Jan Lipiński 4, 8. Bartłomiej Ożarek 3, 11. Dawid Olszewski 2, 12. Wojciech Kołodziejak