Pogoń jak lider, gol wychowanka i krótka wizyta kibiców. Echa po meczu ze Stalą

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej II ligi Pogoń Siedlce pokonała Stal Rzeszów 2:1. Jakie są echa tego pojedynku?

POGOŃ JAK LIDER

Pogoń po meczu ze Stalą ma na swoim koncie 26 strzelonych goli. Identyczną liczbę bramek ma liderujący w tabeli Górnik Łęczna. Różnica między siedlczanami a ekipą z Łęcznej zaznacza się w bramkach straconych. Bramkarze Pogoni musieli 30 razy wyciągać piłkę z siatki, a drużyny z Lubelszczyzny tylko szesnastokrotnie. Najskuteczniejszą ekipą w II lidze w tym momencie jest Widzew Łódź, który zdobył 37 bramek.

GOL WYCHOWANKA

W niedzielnym meczu po raz pierwszy w tym sezonie Dominik Barciak rozpoczął spotkanie od pierwszej minuty. Wychowanek Pogoni wykorzystał szansę i wpisał się na listę strzelców. Ostatnim wychowankiem, który strzelił gola dla Pogoni, był Paweł Łydkowski. Stoper ten do siatki trafił w zeszłych rozgrywkach, kiedy to 4 maja uratował remis siedlczanom w prestiżowym starciu z Radomiakiem Radom.

SIEDLCE WYRÓŻNIONE

Przed spotkaniem odbyła się mała uroczystość wręczenia nagrody za to, że Pogoń okazała się najlepszą z drużyn w II lidze w raporcie PZPN pod względem organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów w sezonie 2018-19.

KRÓTKA WIZYTA

W trakcie trwania pierwszej połowy na siedlecki stadion dotarła grupa kibiców Stali, która składała się z wypełnionego autokaru i kilkunastu prywatnych samochodów. Rzeszowski klub nie dopełnił jednak wszystkich formalności w związku z możliwością wejścia fanów na niedzielny mecz. W związku z tym kibice Stali nie weszli na siedlecki obiekt i niezadowoleni już w przerwie ruszyli w drogę powrotną do stolicy Podkarpacia.