wtorek, 19 marca 2024r.

Sumici zawładnęli Stokiem Lackim (fotogaleria)

Puchar Polski w sumo zorganizowany w Stoku Lackim przyciągnął najlepszych w kategoriach kadeta i młodzika z całej Polski.

W kategorii młodziczek zarówno WLKS Siedlce-Nowe Iganie, jak i Gladiator Siedlce zgarnęły po jednym złotym medalu. W kat. 45 kg z wszystkimi rywalkami poradziła sobie Julia Adamczyk (WLKS), zaś Oliwia Pskiet (Gladiator) nie miała sobie równych w kat. 60 kg.

Srebrne medale zdobyły: Julia Kokoszka (kat. 35 kg, WLKS) oraz Julia Kobylińska (kat. 50 kg, Gladiator), natomiast brązowe krążki trafiły do: Natalii Klimiuk (kat. 60, WLKS), Kobylińska (kat. 55 kg), Julia Paprocka (kat. 50 kg, Gladiator), Francesca Pia Mingrone (kat. 50, WLKS), Pskiet (kat. 65 kg) i Karolina Wyczółkowska (kat. 45 kg, Gladiator).

W klasyfikacji drużynowej młodziczek zwyciężył Gladiator przed Masters Łódź oraz WLKS.

Wśród młodzików złote medale zdobyli Eryk Łęczycki (kat. 45 kg) oraz Mateusz Kokoszka (kat. 55 kg) – obaj z WLKS. Srebro zdobył ich klubowy kolega Hubert Kalicki w kat. 45 kg. Brązowe medale przypadły: Dominikowi Czarnockiemu (kat. 60 kg, WLKS), Sebastianowi Kotowskiemu (kat. 45 kg, WLKS) i Mateuszowi Litewnickiemu (kat. 65 kg i 70 kg, Gladiator).

W klasyfikacji drużynowej młodzików najlepszy okazał się WLKS. Druga była Syrena Gnojnica, zaś trzeci Rozum Krotoszyn.

Żadna z kadetek nie sięgnęła po medal z najcenniejszego kruszcu. Amelia Skup (Gladiator) zdobyła srebro w kat. 65 kg oraz brąz w kat. 60 kg. Z kolei jej klubowa koleżanka Zuzanna Nowińska była druga w kat. +70 kg oraz trzecia w open. Brązowe medale zdobyły również Gabriela Barowa (kat. 55 kg, Gladiator) oraz Patrycja Tarmanowska (kat. 60 kg, WLKS). W klasyfikacji generalnej Gladiator był trzeci, ustępując miejsca Masters i Sokołowi Lublin.

W rywalizacji kadetów obyło się bez zdobyczy medalowych.

Organizatorami Pucharu Polski były następujące organizacje: Polski Związek Sumo, WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Sumo oraz Zespół Oświatowy w Stoku Lackim.