MKS Pogoń w projekcie Handball Szkoła

   
Autor:
Dodano: 2019/11/19 14:09    views 2532

Handball Szkoła 2019 to projekt Fundacji Fit Camp i AZS Warszawa, promujący piłkę ręczną wśród dzieci szkół podstawowych dla klas III i IV z całego kraju. Projekt ten zakłada rozegranie trzech turniejów eliminacyjnych (Warszawa, Łódź, Kraśnik), z których po 4 najlepsze drużyny (damskie i męskie) zmierzą się w finale Ogólnopolskim Handball Szkoła 2019 w Warszawie.

Z naszego miasta w warszawskich eliminacjach wzięła udział Szkoła Podstawowa nr 5 przy współpracy z MKS Pogoń Siedlce. Drużyna dziewczynek rocznik 2009 i mł. zajęła 4 miejsce, co pozwoliło wywalczyć kwalifikacje do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 14 grudnia w Warszawie. Drużyna chłopców zajęła 6 miejsce.

Drużyny z SP 5 dzielnie walczyły w warszawskich eliminacjach. Droga dziewczyn do awansu była wyboista. Pierwszy mecz pokazał, że mimo tego, iż są to zawodniczki rocznik 2009 i mł. to będzie walka o każdy metr parkietu.

MKS SP5 Pogoń Siedlce – MKS Brodnica 12:11 – mecz bardzo wyrównany do ostatnich sekund

MKS SP5 Pogoń Siedlce – PSP Winnica 16:10 – początek nerwowy, ale dziewczyny złapały rytm i w drugiej połowie osiągnęły przewagę

MKS SP5 Pogoń Siedlce – UKS Rusiec 12:13 – przegrana po walce do ostatnich sekund z drużyną, która wygrała warszawskie eliminacje

MKS SP5 Pogoń Siedlce – SP 300 21:24– niestety druga przegrana z kilku powodów. W ostatnich dwóch minutach siedlczanki odrobiły cztery bramki i doszły rywalki. Szyki pokrzyżowała kara wykluczenia dla jednej z Pogonistek

MKS SP5 Pogoń Siedlce – SP 341 14:23 – ostatni mecz zagrany resztką sił

Pogoń: Lena Baczyńska, Hanna Jóźwiak, Sandra Oknińska, Wiktoria Nurzyńska, Izabella Jurzyk, Kamila Czapczak, Maja Witczuk,Weronika Kluj

Chłopcy zajęli szóste miejsce. Wyniki w fazie grupowej: SSP 14 17:1, SP 21 Płock 7:20, Fit Camp 19:5, SP300 10:24. W meczu o piąte miejsce siedlczanie zremisowali 15:15 z UKS Rusiec, ale byli mniej skuteczni w rzutach karnych.

Pogoń: Bartosz Ryszkowski, Maksymilian Maciejewski, Mateusz Mlonek, Rafał Rozbicki, Dawid Czaplicki, Kacper Krystyan, Kacper Śnitko, Adam Sochaj.

Opiekunowie obu zespołów byli Michał Markowski oraz Robert Pierog.

 

źródło i foto: własne
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kibic
Gość
Kibic
7 miesięcy 19 dni temu

Jednak piłka ręczna nie umarła w Siedlcach.Mam nadzieję że Władze Miasta docenia trud powyższych nauczycieli i znajdą się pieniądze i na tą dyscyplinę w Naszym mieście.

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny