Tylko u nas! Morris Pagniello: Ekstraklasa w pięć lat? To możliwe!

   
Autor:
Dodano: 2019/11/21 15:52    views 5878

Wywiad z Morrisem Pagniello, agentem piłkarskim, który zawitał do Siedlec, aby przyjrzeć się Pogoni od podszewki.

Co pan może powiedzieć o sobie siedleckim kibicom?
Jestem agentem piłkarskim, który ma swoją siedzibę w Madrycie. Posiadam akademię piłkarską, w której trenuje 18 tysięcy adeptów futbolu z całego świata: m.in. Włoch, Chin, USA, Indii i wielu innych. Jestem jednym z dyrektorów w CD Leganés, działam w klubie od momentu, kiedy grał w trzeciej lidze. Obecnie czwarty rok z rzędu gramy w pierwszej lidze hiszpańskiej. Działam również w innych przedsięwzięciach futbolowych o globalnym zasięgu. W mojej agencji skupiamy się na rozwoju młodych zawodników z myślą o ich późniejszej sprzedaży. Urodziłem się w Australii, ale później przeniosłem się do Włoch, grałem na pozycji obrońcy w Torino Calcio. Jestem w biznesie piłkarskim od wielu lat. Poza zaangażowaniem w Leganés mam dwa kluby: Lorca FC i Racing Murcia.

Dlaczego zdecydował się pan przyjechać do Siedlec?
Aby poznać klub i prezydenta miasta. Słuchać, rozmawiać i obserwować. Po tym być może będę mógł złożyć ofertę dla miasta i klubu.

Jakie są pańskie pierwsze wrażenia po obejrzeniu klubowej infrastruktury?
Nie spodziewałem się, że Siedlce dysponują tak nowoczesnym obiektem. Spodziewałem się starego miasta z przestarzałą infrastrukturą. Obiekty są fantastyczne, godne ekstraklasy, choć wymagają rozbudowy. Kompleks sportowy stoi na bardzo wysokim poziomie.

Polski futbol ma potencjał, ale ma problem z jego pełnym wydobyciem. Czy ma pan pomysł jak to zmienić?
Pomysł zaangażowania się w Pogoń to zasługa Janusza Dajwłowskiego i Wojciecha Dobrzyńskiego. W poprzednim miesiącu spotkałem się z Carlitosem, który był królem strzelców w Polsce, a obecnie gra w Al Wahda Abu Dabi. Opowiedział mi o ludziach w Polsce i talencie miejscowych piłkarzy. Otworzył mi oczy na wiele spraw. Zgodziłem się z Januszem, że dobrym pomysłem jest rozbudowa małego klubu tak jak zrobiliśmy w Leganés. Myślę, że to duża szansa dla nas, aby przywieźć nasz know-how.

Jak pan widzi najbliższą przyszłość?
To dobry moment na przejęcie Pogoni. Oczywiście nie można po prostu wejść i rzucić pieniędzy na stół. One nie oznaczają sukcesu, ale odpowiednie zarządzanie i stworzenie planu pięcioletniego może pomóc we wprowadzeniu klubu do ekstraklasy w pięć lat. W Leganés robiliśmy awans za awansem w ciągu trzech lat. Mieliśmy szczęście, ale i skutecznie mu pomogliśmy. Nie roztrwoniliśmy w tym czasie ani jednego euro. Piłkę nożną trzeba traktować jako biznes, a nie pasję. Kalkulować zyski, straty i ryzyko. Nigdy nie należy traktować biznesu jak kibic. Jeżeli tak się dzieje to klub prędzej czy później znajdzie się w złej sytuacji. Jeżeli wiesz co robisz, dysponujesz odpowiednim zapleczem i doświadczeniem, to futbol może przynosić profity. W klubie muszą współpracować ludzie piłki z ludźmi biznesu. Nie da się stworzyć dobrego klubu samymi osobami ze świata piłki. Tort musi mieć wszystkie warstwy. We wszystkim musi być balans. Jeżeli ściągniemy i zastosujemy hiszpańskie metody szkolenia to będzie korzystne i dla klubu, i dla miasta.

 

źródło i foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Uff
Gość
Uff
8 miesięcy 17 dni temu

Czy poza wywiadem były rozmowy z Prezydentem i Zarządem klubu?

Olo
Gość
Olo
8 miesięcy 17 dni temu

Super. Nareszcie ekstraklasa….no i rozmawiał z carlitosem

Rysio
Gość
Rysio
8 miesięcy 17 dni temu

Ciekawe czy zna Ibisza i ma paszport Polsatu

zenek
Gość
zenek
8 miesięcy 17 dni temu

dziwne, że historia Wisły Kraków jeszcze ludzi nie nauczyła niczego

qqq
Gość
qqq
8 miesięcy 17 dni temu

Wiesz, różnica jest taka, że Wisłę chciało przejąć dwóch randomowych gości, o których nikt nie słyszał, a ten koleś, pomimo tego wszystkiego, o czym się pisze (i co zapewne jest prawdą) jest jednak znany, widywany i coś tam zrobił

Pozdrawiam
Gość
Pozdrawiam
8 miesięcy 17 dni temu

A niech przejmuje Pogoń, będzie chociaż można na fajne ustawki bukmacherskie liczyć.

Pjotrr
Gość
Pjotrr
8 miesięcy 16 dni temu

Nie będą już robić lamakow tylko ze ściśle określonymi zespołami typu znicz Pruszków czy stal Mielec🥰

To ja
Gość
To ja
8 miesięcy 17 dni temu

Naszej Pogoni brakuje kasy i kogoś z głową do biznesu, jak to będzie, to tylko czekać na wyniki, bo infrastrukturę mamy jedną z najlepszych w Polsce! Nie możemy tego zmarnować, bo w klubie są też chłopaki, co mają ogromny potencjał, tylko sami meczu nie wygrają …
Oby ten inwestor był właśnie tym brakujący ogniwem….

Piotr
Gość
Piotr
8 miesięcy 17 dni temu

Przecież tego człowieka interesują tylko i wyłącznie obiekty. Drużynę seniorską ma głęboko w poważaniu, a wy wierzycie w jakieś pierdoły o ekstraklasie. Otrząśnijcie się.

qqq
Gość
qqq
8 miesięcy 16 dni temu

Jakie to obiekty posiada Pogoń? 😀

Piotr
Gość
Piotr
8 miesięcy 16 dni temu

A kto napisał, że Pogoń posiada jakieś obiekty? Obiekty są ARMS’u.

qqq
Gość
qqq
8 miesięcy 16 dni temu

“Przecież tego człowieka interesują tylko i wyłącznie obiekty.”
Skoro nie aby je przejąć, to po co mu one? Są własnością miasta, więc aby je wykorzystać, będzie musiał płacić. Nie tyle, co osoby z zewnątrz i będzie miał priorytet, ale dalej.

A co do pierwszej drużyny – w polskiej lidze gwiazdami są zawodnicy nie wybijający się zbytnio w 3 lidze hiszpańskiej. Człowiek ma szkółkę z tysiącmi zawodników, którzy nie znajdą się w czołowych klubach. Co z nimi zrobić, jak nie przerzucić na “front wschodni”, skąd sprzeda za miliony takiej Legii czy do lig posowieckich?

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny