Upragnione zwycięstwo KPS. Show Sawickiego (fotogaleria)

Drugie zwycięstwo KPS w tym sezonie. W 11 kolejce I ligi siatkarze z Siedlec pokonali u siebie SMS PZPS Spała 3:1.

Siatkarze Mateusza Grabdy od kilku spotkań grają już zdecydowanie lepiej i w sobotę liczyli na drugie zwycięstwo w tym sezonie. Ich rywalem był SMS PZPS Spała, który składa się z samych młodych siatkarzy, którzy zbierają bezcenne szlify w szkole w Spale.

Wyłączając pierwszy set, siedlczanie zrealizowali swój plan w 100 procentach. W premierowej odsłonie goście dotrzymywali kroku KPS, a walka toczyła się punkt za punkt. Gospodarze świetnie grali blokiem, jednak błędy własne w końcówce pozbawiły ich zwycięstwa. To nie powtórzyło się już w kolejnych partiach, w których siedlczanie kontrolowali przebieg wydarzeń. W drugim secie miejscowi szybko wyszli na prowadzenie 6:2. KPS utrzymał równy poziom gry i pewnie wygrał w tej partii 25:17. Trzeci set był popisem Mikołaja Sawickiego, który imponował kapitalnymi zagrywkami. Przyjmujący zapewnił drużynie prowadzenie 14:8, dzięki czemu gospodarze mogli grać zdecydowanie spokojniej. W ostatniej odsłonie goście ze Spały nie byli w stanie nawiązać walki z gospodarzami.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie z Gwardią Wrocław. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

23.11.19, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:15)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 11. Patryk Szymański, 13. Krzysztof Bieńkowski, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i24. Szymon Biniek (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 6. Aleksander Maziarz, 10. Wiktor Nowak, 12. Michał Wójcik, 8. Jakub Krupiński (libero)

MVP: Mikołaj Sawicki