wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Staręga w próbie generalnej przed startem Pucharu Świata

Maciej Starega (UKS Rawa Siedlce) zawodami FIS w szwedzkim Gällivare zainaugurował starty w tegorocznym sezonie.

Trzydniowe zawody FIS w szwedzkiej miejscowości Gällivare były ostatnimi przed inauguracją Pucharu Świata 19-20, która już za tydzień w Finlandii.

Maciej Staręga wziął udział w dwóch z trzech startów w Szwecji. Zawodnik Rawy Siedlce walczył z dystansem 15 km i sprintem. Oba biegi rozegrano stylem klasycznym.

W dłuższym biegu nie liczyliśmy na wiele i faktycznie Maciej zajął odległe – 53 miejsce. Najlepiej ze startujących Polaków wypadł Dominik Bury plasując się na 14 pozycji. Bieg wygrał Szwajcar Dario Cologna.

WYNIKI – 15 km stylem klasycznym

Wiele więcej oczekiwaliśmy po występie siedleckiego narciarza w biegu sprinterskim. Obiecujące były kwalifikacje, w których zajął 11 miejsce. Staręga wystartował w pierwszym ćwierćfinale, ale dobiegł do mety na 6 pozycji i ostatecznie zakończył swój udział na 26 miejscu. W całej rywalizacji zwyciężył reprezentant gospodarzy, Olof Jonnson.