wtorek, 23 kwietnia 2024r.

KPS nie zwalnia tempa. Drugie zwycięstwo z rzędu siedlczan

Trzy punkty ponownie zostają w Siedlcach. W 12 kolejce I ligi podopieczni Mateusza Grabdy pokonali Gwardię Wrocław 3:0.

KPS Siedlce w poprzedniej kolejce wykorzystał atut własnej hali i pokonał SMS PZPS Spała (3:1). Bohaterem meczu okazał się Mikołaj Sawicki, który świetnymi zagrywki rozbił rywali. W sobotę KPS ponownie zagrał przed własną publicznością, jednak tym razem poprzeczka została zawieszona zdecydowanie wyżej. Gwardia Wrocław przed 12 kolejką zajmowała piąte miejsce w rozgrywkach.

Nie taki diabeł straszny jak go malowali. Pierwsza partia była kluczowa dla losów tego spotkania. Początek był bardzo wyrównany. Wynik oscylował wokół remisu, a różnicę zrobiły dopiero świetne zagrywki Krzysztofa Gulaka, który wyprowadził KPS na prowadzenie 14:10. Goście z Wrocławia walczyli do końca, dlatego oba zespoły musiały walczyć na przewagi. Oba miały piłki setowe, jednak wykorzystał ją KPS za sprawą Wiktora Nowaka.

Rozgrywający siedlczan świetnie serwował także w drugiej partii, w której od połowy seta prym wiedli gospodarze. Zawodnicy KPS znakomicie grali w przyjęciu, dzięki czemu Wiktor Nowak mógł gubić blok przeciwników. W ataku świetnie dysponowany był między innymi Patryk Napiórkowski, który zgarnął nagrodę MVP.

Gwardia na początku trzeciej partii rzuciła wszystko na jedną szalę i wyszła na prowadzenie 7:4. Po kilku minutach siedlczanie doprowadzili do remisu 11:11, a potem kontrolowali już przebieg pojedynku. W zespole z Wrocławia wystąpił były zawodnik KPS Siedlce – Krzysztof Gibek.