Pogoń poza stawką. Szkółki otrzymały certyfikaty od PZPN

   
Autor:
Dodano: 2019/11/30 8:31    views 2131

Niedawno Polski Związek Piłki Nożnej wprowadził program certyfikacji szkółek piłkarskich. W piątek została opublikowana lista ocenionych podmiotów, na której nie znalazła się akademia Pogoni Siedlce.

Na stronie PZPN czytam: “Program Certyfikacji dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.”

Szkółki oceniane są według pięciu kryteriów:
– Kwalifikacje trenerów
– Program szkoleniowy
– Liczba zawodników przypadająca na jednego trenera
– Infrastruktura sportowa
– Wymagania formalno-prawne

W zależności od spełnienia poszczególnych założeń dana szkółka może otrzymać certyfikat złoty, srebrny bądź brązowy.

W piątek PZPN opublikował listę szkółek, którym przyznano certyfikaty. Łącznie w całej Polsce docenionych zostało 698 akademii. Jeśli chodzi o Mazowsze tutaj 13 szkółek otrzymało złoty certyfikat, 12 srebrny i 40 brązowy. Na opublikowanej liście nie znalazła się jednak Pogoń Siedlce, która w ocenie PZPN nie spełniła wymaganych kryteriów.

 

źródło: własne/PZPN; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
bob budowniczy
Gość
bob budowniczy
8 miesięcy 8 dni temu

Słabo

Vira
Gość
Vira
8 miesięcy 8 dni temu

To jest ku… niepojęte.Sokołów, Kosów Lacki a nawet Wicher Sadowne a Pogoni brak.Zarząd nie ma za grosz wstydu.

Daaa
Gość
Daaa
8 miesięcy 8 dni temu

Kolejny dowód na to, że zarząd składa się z samych nieudaczników. Wstyd!

ioio
Gość
ioio
8 miesięcy 8 dni temu

Dla Pogoni jedynym ratunkiem jest przejęcie klubu przez prywatnego inwestora. Czyli ratunku już nie ma, bo Pogoń nie ma żadnej wartości dla potencjalnego nabywcy.

zenek
Gość
zenek
8 miesięcy 8 dni temu

przepisuję swoje dzieciaki z Pogoni do Kosowa Lackiego

Magda
Gość
Magda
8 miesięcy 8 dni temu

To jest porażka całego sztabu szkoleniowego. Ktoś kto składał projekt powinien odpowiedzieć dyscyplinarnie. Takie zaplecze treningowe jak ma Pogoń to ma niewiele akademii w Polsce. Nikomu na tym nie zależy. Trenerzy nie podnoszą swoich kwalifikacji, grupy treningowe są 30 osobowe, nikt nie chce, aby finansowanie było przejrzyste. Słabo, dno i wodorosty.

Tom
Gość
Tom
8 miesięcy 8 dni temu

O co chodzi? Przecież płacimy 100 i wystarczy. Najważniejsze że kasa się zgadza.

stoik
Gość
stoik
8 miesięcy 8 dni temu

Tak zawsze jest, gdy rządzą nieudacznicy, spece jedynie od wydawania kasy podatników..

bob rozbudowniczy
Gość
bob rozbudowniczy
8 miesięcy 6 dni temu

Za nie przyznanie gwiazdki, jakiejkolwiek, powinien stracić stanowisko koordynator szkolenia dzieci i młodzieży w klubie. Jest ktoś taki w Pogoni?

Rysio
Gość
Rysio
8 miesięcy 6 dni temu

Zalosne jest to co napisales. Zeby rozliczac koordynatora, to ta pseudoakademia musialaby byc Akademia z odpowiednimi strukturami organizacyjnymi, finansowaniem, kadra szkoleniowa na dobrym poziomie itd. A to jest prowizorka jak cala dzialalnosc Zarzadu na czele z Prezesem. To cyrk w cyrku.

bob rozbudowniczy
Gość
bob rozbudowniczy
8 miesięcy 6 dni temu

A jest tam jakiś koordynator czy go nie ma? Bo jak jest i Akademia nie dostała gwiazdki to co powinien zrobić Zarząd według ciebie Rysiu? Dać podwyżkę czy odstrzelić?

stefaniszyn
Gość
stefaniszyn
8 miesięcy 5 dni temu

Zarząd powinien rozliczyć się z finansowania poszczególnych drużyn w tym tzw.akademii za okres co najmniej ostatnich 2 kadencji. Wtedy byłaby jasność jak finansowano II zespół w czasie występów w III lidze i ile szło na akademię,……a ile z pieniędzy przeznaczonych na funkcjonowanie wymienionych ……szło do pierwszego zespołu na polecenie Zarządu, z szanownym panem Prezesem na czele. Tylko że nikt takiego rozliczenia nie robił i nie zrobi. Papier przyjmie wszystko i…..tak to się odbywało. Były stypendia na II drużynę w określonej wysokości i ilości, ale nikt tych stypendiów w II zespole nie widział. Bo wspomagały I drużynę.

Vira
Gość
Vira
8 miesięcy 5 dni temu

Polecam artykuł na Weszlo.Właśnie klub stracił możliwość zyskania kasy na poziomie nawet kilkuset tysiecy zlotych (symulacja dla Znicza to 345 tys).Brawo dzbany! !!

Ula
Gość
Ula
8 miesięcy 5 dni temu
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba ma nikłą wiedzę na temat certyfikacji. Po: 1 to nie jest tak, ze oceniane są kluby w całej Polsce tylko kluby chętne, które się zgłosiły!!! 2. Jak dla mnie poza PR nie widzę większych korzyści z programu (zobaczymy jak się rozwinie w kolejnych latach) 3. Ilość biurokracji na ten moment jest niewspółmierna z korzyściami. Ogromny szacunek, dla tych Wszystkich, którzy podjęli się certyfikacji swoich szkółek. Już nie chodzi o wymagania, bo stawiam, ze praktycznie, każda szkółka mogłaby dostać brązowy certyfikać ale ilość biurokracji skutecznie zniechęca. Dam przykład: każde dziecko musi mieć profil na łączy… Czytaj więcej »
wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny