Pogoń poza stawką. Szkółki otrzymały certyfikaty od PZPN

   
Autor:
Dodano: 2019/11/30 8:31    views 1945

Niedawno Polski Związek Piłki Nożnej wprowadził program certyfikacji szkółek piłkarskich. W piątek została opublikowana lista ocenionych podmiotów, na której nie znalazła się akademia Pogoni Siedlce.

Na stronie PZPN czytam: “Program Certyfikacji dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.”

Szkółki oceniane są według pięciu kryteriów:
– Kwalifikacje trenerów
– Program szkoleniowy
– Liczba zawodników przypadająca na jednego trenera
– Infrastruktura sportowa
– Wymagania formalno-prawne

W zależności od spełnienia poszczególnych założeń dana szkółka może otrzymać certyfikat złoty, srebrny bądź brązowy.

W piątek PZPN opublikował listę szkółek, którym przyznano certyfikaty. Łącznie w całej Polsce docenionych zostało 698 akademii. Jeśli chodzi o Mazowsze tutaj 13 szkółek otrzymało złoty certyfikat, 12 srebrny i 40 brązowy. Na opublikowanej liście nie znalazła się jednak Pogoń Siedlce, która w ocenie PZPN nie spełniła wymaganych kryteriów.

 

źródło: własne/PZPN; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
bob budowniczy
Gość
bob budowniczy
1 miesiąc 25 dni temu

Słabo

Vira
Gość
Vira
1 miesiąc 25 dni temu

To jest ku… niepojęte.Sokołów, Kosów Lacki a nawet Wicher Sadowne a Pogoni brak.Zarząd nie ma za grosz wstydu.

Daaa
Gość
Daaa
1 miesiąc 25 dni temu

Kolejny dowód na to, że zarząd składa się z samych nieudaczników. Wstyd!

ioio
Gość
ioio
1 miesiąc 25 dni temu

Dla Pogoni jedynym ratunkiem jest przejęcie klubu przez prywatnego inwestora. Czyli ratunku już nie ma, bo Pogoń nie ma żadnej wartości dla potencjalnego nabywcy.

zenek
Gość
zenek
1 miesiąc 25 dni temu

przepisuję swoje dzieciaki z Pogoni do Kosowa Lackiego

Magda
Gość
Magda
1 miesiąc 25 dni temu

To jest porażka całego sztabu szkoleniowego. Ktoś kto składał projekt powinien odpowiedzieć dyscyplinarnie. Takie zaplecze treningowe jak ma Pogoń to ma niewiele akademii w Polsce. Nikomu na tym nie zależy. Trenerzy nie podnoszą swoich kwalifikacji, grupy treningowe są 30 osobowe, nikt nie chce, aby finansowanie było przejrzyste. Słabo, dno i wodorosty.

Tom
Gość
Tom
1 miesiąc 25 dni temu

O co chodzi? Przecież płacimy 100 i wystarczy. Najważniejsze że kasa się zgadza.

stoik
Gość
stoik
1 miesiąc 25 dni temu

Tak zawsze jest, gdy rządzą nieudacznicy, spece jedynie od wydawania kasy podatników..

bob rozbudowniczy
Gość
bob rozbudowniczy
1 miesiąc 23 dni temu

Za nie przyznanie gwiazdki, jakiejkolwiek, powinien stracić stanowisko koordynator szkolenia dzieci i młodzieży w klubie. Jest ktoś taki w Pogoni?

Rysio
Gość
Rysio
1 miesiąc 23 dni temu

Zalosne jest to co napisales. Zeby rozliczac koordynatora, to ta pseudoakademia musialaby byc Akademia z odpowiednimi strukturami organizacyjnymi, finansowaniem, kadra szkoleniowa na dobrym poziomie itd. A to jest prowizorka jak cala dzialalnosc Zarzadu na czele z Prezesem. To cyrk w cyrku.

bob rozbudowniczy
Gość
bob rozbudowniczy
1 miesiąc 23 dni temu

A jest tam jakiś koordynator czy go nie ma? Bo jak jest i Akademia nie dostała gwiazdki to co powinien zrobić Zarząd według ciebie Rysiu? Dać podwyżkę czy odstrzelić?

stefaniszyn
Gość
stefaniszyn
1 miesiąc 22 dni temu

Zarząd powinien rozliczyć się z finansowania poszczególnych drużyn w tym tzw.akademii za okres co najmniej ostatnich 2 kadencji. Wtedy byłaby jasność jak finansowano II zespół w czasie występów w III lidze i ile szło na akademię,……a ile z pieniędzy przeznaczonych na funkcjonowanie wymienionych ……szło do pierwszego zespołu na polecenie Zarządu, z szanownym panem Prezesem na czele. Tylko że nikt takiego rozliczenia nie robił i nie zrobi. Papier przyjmie wszystko i…..tak to się odbywało. Były stypendia na II drużynę w określonej wysokości i ilości, ale nikt tych stypendiów w II zespole nie widział. Bo wspomagały I drużynę.

Vira
Gość
Vira
1 miesiąc 22 dni temu

Polecam artykuł na Weszlo.Właśnie klub stracił możliwość zyskania kasy na poziomie nawet kilkuset tysiecy zlotych (symulacja dla Znicza to 345 tys).Brawo dzbany! !!

Ula
Gość
Ula
1 miesiąc 22 dni temu
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba ma nikłą wiedzę na temat certyfikacji. Po: 1 to nie jest tak, ze oceniane są kluby w całej Polsce tylko kluby chętne, które się zgłosiły!!! 2. Jak dla mnie poza PR nie widzę większych korzyści z programu (zobaczymy jak się rozwinie w kolejnych latach) 3. Ilość biurokracji na ten moment jest niewspółmierna z korzyściami. Ogromny szacunek, dla tych Wszystkich, którzy podjęli się certyfikacji swoich szkółek. Już nie chodzi o wymagania, bo stawiam, ze praktycznie, każda szkółka mogłaby dostać brązowy certyfikać ale ilość biurokracji skutecznie zniechęca. Dam przykład: każde dziecko musi mieć profil na łączy… Czytaj więcej »
wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny