Międzynarodowa rywalizacja z medalowymi osiągnięciami siedleckich zapaśniczek

W Boguszowie-Gorcach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Heros Lady Open. W zawodach rywalizowały zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Od 29 listopada do 1 grudnia w Boguszowie-Gorcach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Heros Lady Open (wcześniej Czarny Bór Open). Rywalizacja przebiegała w kategorii kadetek i seniorek. Do niewielkiej miejscowości w Sudetach zjechały zapaśniczki z wielu stron Europy: Białorusi, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. Oczywiście nie zabrakło zawodniczek z Polski. Wśród nich była mocna grupa z Siedlec.

Wśród seniorek, dwóm zapaśniczkom WLKS udało się wywalczyć medale. Srebrny padł łupem Dominiki Szynkowskiej. Walcząca w kat. 50 kg zawodniczka musiała uznać jedynie wyższość Francuzki Julie Sabatie. Z brązu cieszyła się Patrycja Gil startująca w kat. 57 kg.

Dwie nasze pozostałe sportsmenki zajęły 10 lokaty: Magdalena Kisielińska w kat. 62 kg oraz Katarzyna Kamińska w kat. 50 kg.

W gronie kadetek najlepiej z reprezentantek WLKS Siedlce-Nowe Iganie spisała się Klaudia Kudelska, która okazała się najlepszą Polką w kat. 65 kg i zajęła w niej 3 miejsce. Blisko strefy medalowej znalazły się: Zuzanna Konaszuk w kat. 33 kg, Julia Kokoszka w kat. 36 kg, oraz Wioleta Niedziałek w kat. 50 kg. Wszystkie ww. kończyły zawody na 5 pozycjach.