Przespany początek zdecydował o niepowodzeniu (fotogaleria)

Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza przegrały 57:70 z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Przed meczem wydawało się, że zajmujący piątą lokatę Basket jest w zasięgu szóstego SMKK.

Pierwsze minuty kazały jednak zmienić te przewidywania. Po zaledwie kilku akcjach na tablicy pojawił się rezultat 14:1 dla aleksandrowianek. Na pierwsze punkty SMKK z gry przyszło czekać prawie 6 minut. Impas przerwała Marlena Pietraszek. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty Sara Kwiatkowska zdobyła 10 punktów z rzędu, jednak po 1/4 meczu było 23:8 dla przyjezdnych. Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Na półmetku SMKK przegrywał 17:37.

Siedlczanki dobrze zaczęły druga połowę, co pozwoliło odrobić część strat. To były jednak miłe złego początki. Podopieczne Piotra Rozwadowskiego wróciły na swój normalny poziom, dzięki czemu stopniowo powiększały, i tak pokaźną, przewagę punktową. SMKK nie poddał się i kilkukrotnie zaskoczył rywalki celnymi rzutami z dystansu. Przed ostatnią kwartą siedlczanki przegrywały 37:53. Decydujące 10 minut zaczęło się od trójki Natalii Staręgi. Chwilę później ta sama zawodniczka zmniejszyła straty do 10 oczek (47:57). Końcówka była emocjonująca, jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia wyczekiwanego przez około 200 kibiców. SMKK wygrał drugą połowę, lecz w całym meczu przegrał 57:70.

– Kobiety poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają. Dzisiaj rozdawaliśmy mikołajkowe prezenty, taka jest prawda. Nie lubię przegrywać. Kiedyś chodziłem do Elektryka. Gdybym w pierwszej kwarcie pobudził dziewczyny 12-woltowym pastuchem elektrycznym to byłoby plus 20. Dziewczynom należą się gratulacje, ponieważ w naszej sytuacji każdy mecz, czy wygrany, czy przegrany, jest zwycięstwem – powiedział Arkadiusz Mazurkiewicz.

PLANY SMKK

Za tydzień (14 grudnia) SMKK zagra na wyjeździe z UKS Nowa Wieś. Początek meczu o 11:00.

07.12.19, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: SMKK Siedlce – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 57:70 (8:23, 9:14, 20:16, 20:17)

SMKK: 8. Justyna Szczygielska 11, 7. Eliza Zalewska 10, 18. Marlena Pietraszek 8, 15. Natalia Staręga 8, 10. Paulina Komar 6, 12. Sara Kwiatkowska 5, 6. Julia Czarnocka 3, 11. Izabela Cabaj 2, 13. Klaudia Rombel 2, 21. Michalina Moszyńska, 22. Marlena Przybyłek-Moczybroda