Bez przełamania na wyjeździe

W meczu 13 kolejki I ligi siatkarze Mateusza Grabdy przegrali z AGH Kraków 1:3.

Zawodnicy KPS Siedlce wyjechali do Krakowa w doskonałych nastrojach. W poprzednich dwóch spotkaniach zdobyli komplet punktów, tracąc przy tym tylko jednego seta. W ostatnim meczu pewnie pokonali wyżej notowaną Gwardię Wrocław (3:0), która w Siedlcach okazała się bezradna. W sobotę rywalem zespołu Mateusza Grabdy był AGH Kraków.

Tylko w pierwszym secie siedlczanie okazali się lepsi od rywali. Do stanu 16:16 drużyny grały punkt za punkt. Następnie na prowadzenie wyszli zawodnicy KPS 19:16, a świetną skuteczność w ataku utrzymywali Mikołaj Sawicki oraz Krzysztof Gulak. W kolejnych partiach nie było już tak kolorowo. W zespole z Krakowa nie do zatrzymania byli Patryk Łaba oraz Daniel Gąsior, którzy w całym meczu zdobyli łącznie 43 punkty. AGH świetnie rozpoczął drugiego i trzeciego seta, jednak siedlczanie mieli swoje szanse na zwycięstwo. Za każdym razem goście z Mazowsza zbliżali się do AGH na różnicę jednego punktu. W końcówkach partii chłodną głowę zachowali jednak gospodarze.

Miejscowi poszli za ciosem i w secie numer cztery bardzo szybko narzucili rywalom swoje warunki gry 4:1 i 12:8. Tym razem siedlczanie nie zdołali nawiązać walki z AGH Kraków i zasłużenie przegrali 1:3.

W zespole z Krakowa wystąpił były zawodnik KPS – Patryk Łaba.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie z Chrobrym Głogów. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

07.12.19, 19:00 – Kraków

I liga: AGH Kraków– KPS Siedlce 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:19)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 7. Sebastian Adamczyk, 10. Wiktor Nowak, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 9. Krzysztof Bieńkowski, 11. Patryk Szymański i 8. Jakub Krupiński (libero)

MVP: Patryk Łaba