Ważne zwycięstwo nad beniaminkiem (fotogaleria)

Wielkie emocje w Siedlcach. W 14 kolejce I ligi podopieczni Mateusza Grabdy pokonali Chrobry Głogów 3:1.

W Siedlcach spotkali się dwaj sąsiedzi w tabeli. Przed sobotnim meczem, Chrobry zajmował 11., a KPS 12 miejsce, a różnica punktowa pomiędzy tymi zespołami wynosiła tylko jeden punkt. Ranga tego spotkania była ogromna. W pierwszym meczu obu drużyn lepszy okazał się beniaminek, który zwyciężył 3:1.

KPS zdobył upragnione trzy punkty, ale zwycięstwo nie przyszło gospodarzom lekko, łatwo i przyjemnie. Dużo nerwowości było w pierwszym secie, w którym oba zespoły popełniały sporo błędów. Siedlczanie przez całą partię wyraźnie prowadzili, jednak w końcówce ich przewaga zmalała do jednego punktu (22:21). Ostatecznie KPS wyszedł z opresji obronną ręką (25:23). Podobny przebieg miała druga partia, w której tym razem triumfował Chrobry (25:23). W końcówce odsłony goście z Głogowa grali bezbłędnie i zasłużenie doprowadzili do remisu.

Podrażnieni siedlczanie w trzecim secie od początku do końca dyktowali warunki gry. Rozgrywający Wiktor Nowak bardzo często uruchamiał środkowych, a pozostali gracze gospodarzy świetnie grali w defensywie. Problemy KPS rozpoczęły się dopiero w czwartym secie, w którym goście wyszli na prowadzenie 18:14. Zespół z Siedlec wrócił jednak do gry po świetnych zagrywkach Krzysztofa Gulaka, Sebastiana Adamczyka oraz Mikołaja Sawickiego i zdobył bardzo ważne trzy punkty.

W zespole z Głogowa wystąpiło dwóch byłych siatkarzy KPS: rozgrywający Krzysztof Antosik oraz libero Mateusz Januszewski.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. Początek meczu w sobotę o godz. 17:00.

14.12.19, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Chrobry Głogów 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:22)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 7. Sebastian Adamczyk, 10. Wiktor Nowak, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero) oraz 9. Krzysztof Bieńkowski, 11. Patryk Szymański, 12. Michał Wójcik

MVP: Mikołaj Sawicki