Niedosyt, ale i zadowolenie

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach, grając w barwach MKS Pogoń Siedlce zajęły czwarte miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Handball Szkoła 2019.

Za grę siedlczanek odpowiadali opiekunowie Michał Markowski i Robert Pierog. Szczypiornistki Pogoni przebrnęły przez turniej kwalifikacyjny, który miał miejsce w listopadzie w Warszawie, dzięki czemu mogły zmierzyć się w finale z zespołami wyłonionymi w turniejach eliminacyjnych w Łodzi i Kraśniku.

Rozgrywki finałowe odbyły się w dwóch grupach po pięć zespołów. W grupie siedlczanki odniosły trzy zwycięstwa i uległy tylko UKS Rusiec, co pozwoliło zająć drugie miejsce. Niestety, drugie miejsce w grupie spowodowało że w półfinale Pogoń trafiła na zwycięzce grupy drugiej. Po dzielnej walce podopieczne Markowskiego i Pieroga przegrały z SP 341 Warszawa i zagrały o trzecie miejsce z SP 300 Warszawa. W szóstym meczu dało o sobie znać zmęczenie, co przełożyło się na przegraną.

Siedlczanki zakończyły rywalizację na czwartej lokacie. – Jest niedosyt, ale i zadowolenie. Dziewczynki pokazały że potrafią grać naprawdę fajną piłkę ręczną. Należą im się gratulacje – powiedział Michał Markowski.